Obóz narciarski

W dniach 02-08.02.2020 r. nasi obozowicze tradycyjnie gościli w Białce Tatrzańskiej – centrum sportów zimowych. Po przyjeździe do ośrodka, górale przywitali nas powitaniem „przywieźliście wiosnę na Podhale!” – faktycznie warunki atmosferycznie nie miały nic wspólnego z tymi narciarskim  - słońce, ocieplenie (7-9 stopni ciepła) i wiatr.

W niedzielny wieczór odbyło się tradycyjne spotkanie informacyjne dot. obozu – omówienie regulaminu wyjazdu, rozdanie karnetów, wręczenie drobnych gadżetów obozowych oraz zapoznanie z instruktorami.

Pierwszy dzień zajęć okazał się sprawdzianem mentalnym i fizycznym dla naszych obozowiczów – do wspomnianego wyżej ocieplenia dołączyły silne opady deszczu.

W tych bardzo trudnych warunkach, rozpoczęliśmy wspólną rozgrzewką, a następnie każdy uczestnik odbył tzw. zjazd pokazowy, podczas którego prezentował posiadane umiejętności narciarskie. Pozwoliło to zakwalifikować każdego narciarza do grup  – uczący się , słabo jeżdżący, średnio zaawansowani i doskonalący jazdę. Warto pogratulować naszym kursantom, gdyż w taką pogodę nie wielu śmiałków postawiło w tym dniu na narty.

O nasz sprzęt jak zwykle dbał niezawodny Pan Marian i Pan Bogdan z pobliskiej wypożyczalni nart – suszenie sprzętu, smarowanie, ostrzenie i przechowywanie – pełen serwis.

Z każdą lekcją i każdym zjazdem w dół wzrastały umiejętności kursantów. Cieszy bardzo duży postęp grupy uczącej się, która już w połowie obozu, dołączyła do pozostałych grup na dużym stoku.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapowiedziany na poniedziałek kulig został przełożony na środę. Było to znakomite rozwiązanie, gdyż od wtorku Białka i całe Podhale zostało zasypane półmetrową warstwą śniegu – pogoda wynagrodziła nam z nawiązką poniedziałkowe „katusze”.  Kulig odbył się zatem na saniach, z ogniskiem, pieczeniem smacznych kiełbasek i śpiewami. Jak zwykle  mroźna noc i śnieg po pachy dodały uroku temu wydarzeniu.

Wieczorami, w salce rekreacyjno-wypoczynkowej odbywały się pasjonujące mecze w tenisa stołowego i w piłkarzyki.

Wyjazd odbył się bez poważniejszych urazów i kontuzji co bardzo cieszy organizatorów – od kilku obozów podtrzymujemy dobrą passę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, sympatyczną atmosferę i gratulujemy wspaniałej postawy i sukcesów na stoku!

Zapraszamy do korzystania z aktywności organizowanych przez BS i do zobaczenia na stoku za rok.

Fotorelacja: zobacz.

Plakat obozu narciarskiego