Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna

W minioną sobotę (08.06 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera (edycja wiosenna) - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).

Wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją aktualną formę fizyczną i zdecydowali się przybyć na stadion WKS Wawel Kraków (przy ul. Podchorążych 3), przywitała piękna, upalna pogoda.

Na stadionie pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi i Krakowianie nie związani z naszą Alma Mater, by wspólnie spędzić czas na sportowo. Najmłodszy uczestnik testu miał skończone 6 lat, a najstarszy uczestnik - 90.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 12miutowy test, tradycyjnie otrzymali na mecie wodę mineralną, a następnie certyfikat upamiętniający start w UTC określający przebiegnięty dystans oraz do wyboru: pamiątkową koszulkę biegową, saszetkę lub bidon.

Organizatorów cieszy utrzymująca się duża frekwencja oraz to, że mimo tak trudnych warunków pogodowych (upał) w teście wzięło udział blisko stu miłośników biegania.

Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najbliższy odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim – 14 września br.

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja: zobacz.