Uniwersytecki Test Coopera - edycja jesienna

Za nami jesienna odsłona biegowego wyzwania jakim był Uniwersytecki Test Coopera. Tradycyjnie dzięki gościnności obiektu sportowego WKS Wawel Kraków wielu miłośników biegania odwiedziło lekkoatletyczny stadion przy ul. Podchorążych 3.

Sobotni poranek (14.09 br.) przywitał nas słoneczną i zarazem chłodną pogodą - pierwszy raz w historii jesienna edycja UTC odbyła się bez opadów deszczu! Pogoda zachęciła biegaczy do podjęcia próby wytrzymałościowej, polegającej na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Pierwsi z nich zjawili się na stadionie już o godzinie 8.40! Po krótkiej rozgrzewce a także spełnieniu wymogów rejestracyjnych, o godzinie 9:00 wystartowała pierwsza grupka uczestników testu. Z godziny na godzinę, na obiekcie pojawiali się kolejni biegacze wśród których, nie zabrakło wielu rodzin. Uśmiech na twarzach zgromadzonych wywoływały biegające nawet 4 letnie brzdące.

Wśród uczestników rozpoznawaliśmy studentów, doktorantów czy pracowników naukowych naszej Alma Mater. Liczną grupę stanowili również mieszkańcy Krakowa. Edycję jesienną UTC ukończyło ostatecznie 65 osób. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów certyfikat z uzyskanym wynikiem, wodę mineralną i pamiątkowy uniwersytecki gadżet - do wyboru: koszulkę, bidon lub saszetkę na pas.

Dla zespołu BS UJ niezwykle istotnym jest fakt, że impreza zyskuje na popularności i jest coraz bardziej rozpoznawalna w Uniwersytecie oraz innych krakowskich uczelniach - uczestnikami byli pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej czy Akademii Wychowania Fizycznego. Pojawili się stali bywalcy biegu ale co cieszy, także wielu nowych uczestników.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję UTC już w czerwcu 2020! r.

Fotorelacja: zobacz.

UTC plakat