Uniwersytecki Test Coopera - edycja jesienna

Uniwersytecki Test Coopera wpisał się już na stałe do kalendarza uniwersyteckich i krakowskich wydarzeń sportowych. Za nami jesienna odsłona biegowego wyzwania. Tym razem dzięki gościnności obiektu sportowego WKS Wawel Kraków (stadion MOS Kraków jest aktualnie remontowany) wielu miłośników biegania odwiedziło lekkoatletyczny stadion przy ul. Podchorążych 3.

Sobotni deszczowy poranek (15.09 br.) nie zniechęcił śmiałków, którzy podjęli próbę wytrzymałościową, polegającą na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Pierwsi z nich zjawili się na stadionie już o godzinie 8.45! Po krótkiej rozgrzewce a także spełnieniu wymogów rejestracyjnych, o godzinie 9:00 wystartowała pierwsza trójka uczestników testu. Mimo, że chmury gęstniały, a deszcz nie przestawał padać, na obiekcie pojawiali się kolejni zainteresowani wśród których, nie zabrakło rodzin. Uśmiech na twarzach zgromadzonych wywoływały biegające, a wręcz ścigające się pomiędzy kałużami nawet 2 letnie brzdące.

Im bliżej godzin południowych tym pogoda stawała się coraz lepsza się, a wraz z nią rosła frekwencja na obiekcie -  wśród nich studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, a także mieszkańcy Krakowa. Warto zaznaczyć, że mimo dość słabych warunków pogodowych, frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Edycję jesienną UTC ukończyło ostatecznie 64 osoby. Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów certyfikat z uzyskanym wynikiem, pamiątkową koszulkę, wodę mineralną.

Dla zespołu BS UJ niezwykle istotnym jest fakt, że impreza zyskuje na popularności i jest coraz bardziej rozpoznawalna w Uniwersytecie oraz innych krakowskich uczelniach - uczestnikami byli pracownicy Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej. Pojawią się  stali bywalcy biegu ale co cieszy, także wielu nowych uczestników.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję UTC już w czerwcu 2019 r.

Plakat Uniwersyteckiego Testu Coopera