Turniej ULS - edycja wiosenna

W miniony weekend odbyła się wiosenna edycja turniej futsalu mężczyzn Uniwersyteckiej Ligi Sportowej w roku akademickim 2018/2019. W dniach 09-10.03.2019 studenci, doktoranci i pracownicy  Uniwersytetu Jagiellońskiego tradycyjnie już rozgrywali turniejowe mecze na gościnnym obiekcie CR COM COM ZONE.

W ciągu dwóch dni zawodów, 9 zespołów rozegrało 24 mecze, które wyłoniły najlepsze reprezentacje wydziałowe tego turnieju. W jego trakcie strzelono 89 bramek, sędziowie pokazali 5 żółtych kartek, a udział w tym turnieju wzięło 74 studentów i 5 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch rundach - pierwsza faza toczyła się w grupach. W grupie „A” najlepszym zespołem okazał się zwycięzca jesiennego turnieju ULS Wydział Matematyki i Informatyki II, drugie  miejsce zajął zespół Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, który awans do fazy play off przypieczętował niedzielnym remisem 1:1 z reprezentacją Wydziału Historycznego III.

Z 10 punktami, grupę „B”  wygrali wicemistrzowie jesiennego turnieju – zespół Wydziału Prawa i Administracji. Drugie miejsce zajął zespół Geografii i Geologii, notując 8 pkt.

Druga faza gier tzw. play off umożliwiła bezpośrednią rywalizację zespołów z różnych grup.

Najważniejszymi były oczywiście mecze półfinałowe. Pierwszy półfinał turnieju – MiI II vs. GiG - od pierwszej do ostatniej minuty, był bardzo zaciętym widowiskiem. Bramki padły dopiero w  drugiej części spotkania. Prowadzenie wywalczył GiG. MiI skutecznie walczył do końcowej syreny meczu, doprowadzając do wyrównania. O wyniku miały więc zadecydować rzuty karne. Pewniej rzuty karne wykonywali niezwykle zmęczeni zawodnicy MiI (w całym turnieju grali tylko 6 zawodnikami) - pokonali GiG 2:1.

Drugi półfinał okazał się mniej wyrównany - Wydział Prawa i Administracji nie dał szans „fizykom”, pokonując ich 7:0.

Niezwykle zacięte spotkanie oglądaliśmy w meczu o 7 miejsce, w którym spotkały się ponownie dwie drużyny z Wydziału Historycznego I i II. W meczu grupowym Historia I wygrała wydziałowe derby 3:0. Siódmą drużynę turnieju wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych – 2:0 wygrał WH III, czym zrewanżował się kolegom z wydziału.

Mecz o trzecie miejsce miał swojego przedmeczowego faworyta – zespół Geografii i Geologii – 3 krotny zwycięzca meczy ULS o 3 miejsce, który dysponował na tym turnieju szeroką kadrą. Fizycy zaskoczyli jednak znakomitym przygotowaniem kondycyjnym a także zabójczymi kontrami i to oni w znakomitym stylu, po raz pierwszy wywalczyli 3 miejsce w turnieju ULS (7:3).

Ostatni mecz turnieju można nazwać finałowym rewanżem, gdzie naprzeciwko siebie stanęły drużyny Wydziału Matematyki i Informatyki II oraz Wydziału Prawa i Administracji – „starzy znajomi” z turnieju jesiennego i poprzednich edycji. Przed meczem obie drużyny były uznawane za turniejowych faworytów. Mecz bardzo zacięty, wyrównany, obie drużyny grały z pełnym zaangażowaniem. O końcowym sukcesie zadecydowała jedna akcja, jeden błąd – jak się okazało, mniej  popełnił ich tym razem Wydział Prawa i Administracji. Udany rewanż pozwolił drużynie prawników na trzecią wygraną turnieju ULS w ciągu dwóch lat w tych rozgrywkach. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za trud i wysiłek a także za sportową postawę!

Wyniki meczów 09-10.03.2019 r.