Turniej ULS - edycja jesienna

W dniach 17 – 18.11.2018 r. na obiekcie CR Com Com Zone odbyła się ósma edycja  Uniwersyteckiej Ligi Sportowe. Rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych na rok akademicki 2018/19 turniejów.

Turniej podzielony został na dwie fazy
– grupową (2 grupy pięcio-drużynowe)
-  play-off (walka o miejsca 5-8, półfinały i mecze o miejsca 1-3).

FAZA GRUPOWA:

Grupa A:
Wygrał Wydział Prawa i Administracji II, który zanotował tylko jedną porażkę, aczkolwiek niespodziewaną z Wydziałem Lekarskim (sami zawodnicy CM UJ byli zaskoczeni takim rozstrzygnięciem meczu).

Grupa B:
Niepokonanym okazał się Wydział Matematyki i Informatyki - zdobywca kompletu 12 punktów (co warto podkreślić, w fazie grupowej nie stracili żadnej bramki, uzyskując bilans bramek strzelonych/straconych 19-0). W półfinałach znalazły się również  drużyny: Wydział Geografii i Geologii oraz Prawa i Administracji.

FAZA PLAY-OFF

Pierwszy półfinał był wewnętrzną sprawą wydziału Prawa i Administracji. Dwukrotni zdobywcy pucharu ULS WPiA nie dali szans kolegom z wydziału. Do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie aktywniejszy okazał się WPiA II, który zdołał strzelić gola, jednak jak się okazało tylko jedynego w tym meczu. Derby zakończyły się wynikiem 4:1 dla WPiA.

Więcej emocji dostarczył drugi mecz półfinałowy pomiędzy Matematyką i Informatyką i Wydziałem Geografii i Geologii. Świetnie spotkanie zaczęli geografowie zdobywając dwie bramki. Jednakże dwa stałe fragmenty gry w wykonaniu Matematyków sprawiły, że na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 2:2.

Druga połowa należała już do Wydziału Matematyki i Informatyki, który uspokoił swoją grę i poprawił skuteczność, co zaowocowało zdobyciem jeszcze dwóch bramek i ostatecznym zwycięstwem 4:2.

Jednym z najbardziej emocjonujących spotkań tego weekendu był mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się WPiA II z WGiG. Dwa razy na prowadzenie wychodzili Geografowie, jednak na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania prawnicy zdołali doprowadzić do remisu i tym samym do serii rzutów karnych. Więcej dokładności i zimnej krwi zachował Wydział Geografii i Geologii wygrywając w rzutach karnych 2:0.

Do meczu finałowego dotarły drużyny, które prezentowały najciekawszy i najefektywniejszy futsal. WPiA stanęła przed historycznym osiągnieciem w ULS, aby trzeci raz z rzędu podnieść puchar za pierwsze miejsce. Mecz był niezwykle wyrównany, toczony w bardzo dużym tempie, mógł podobać się wszystkim, którzy zostali na hali w to niedzielne popołudnie. O końcowym wyniku zdecydowała jedna, zdaniem kibiców WPiA, dość kontrowersyjna sytuacja, jaką był rzut wolny dla MiI podyktowany na półtorej minuty przed końcem spotkania. Jak się okazało, zawodnik matematyków wykonał rzut wolny bardzo pewnie zaskakując zawodników ustawionych w murze oraz bramkarza prawników. Ostatnie minuty spotkania to nieustanne ataki prawników. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Wydział Matematyki i Informatyki przerwał panowanie WPiA.

STATYSTYKI:
- 10 zespołów wydziałowych UJ;
- 92 studentów UJ
- 3 pracowników UJ
- 29 meczy rozegranych w ciągu 2 dni zawodów
- 122 strzelone bramki
- 4 żółte kartki
- 1 czerwoną kartkę
- 1 trener – barwna i charyzmatyczna postać zespołu WH II

Gratulujemy sportowej postawy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym wiosennym turnieju, który odbędzie się w dniach 09-10 marca 2019 r.

Wyniki meczów ULS 17-18.11.2018 r.