Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Turniej Final Four

Nasze futsalistki wygrały rozgrywany w Krakowie w dniach od 2 do 3 marca turniej Final Four o Mistrzostwo Polski Ekstraligi Futsalu. Zawodniczki z UJ sięgnęły po mistrzowski tytuł już po raz czwarty.
W turnieju wystąpiły cztery najlepsze zespoły, które po sezonie zasadniczym w dwóch terytorialnych grupach Ekstraligi futsalu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów, a następnie po dwumeczach ćwierćfinałowych weszły do najlepszej czwórki futsalowej Ekstraligi.

W wielkim finale, rozegranym pomiędzy AZS UJ Kraków a Rolnikiem Głogówek, "Jagiellonki" zwyciężyły wynikiem 2:1.

Kolejny sukces jest potwierdzeniem znakomitej formy zawodniczek AZS UJ, które tydzień wcześniej w Opolu zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Warty podkreślenia jest także fakt, że zawodniczki z UJ były w tym sezonie jedynym zespołem w futsalowej Ekstralidze, który nie przegrał żadnego z 14 rozegranych przez siebie meczów.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kinga Wilk - kapitan AZS UJ Kraków, a broniąca bramki "Jagiellonek" Karolina Klabis, obwołana została najlepszą bramkarką. Wyróżnienie otrzymała również królowa strzelczyń Natalia Sitarz z  AZS UJ. 

Mistrzowska drużyna AZS UJ wystąpiła w składzie: Karolina Klabis, Denisa Mochnacka (bramkarki), Kinga Wilk, Małgorzata Bartoszewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Natalia Wróbel, Justyna Maziarz, Katarzyna Włodarczyk, Anna Zapała, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Aleksandra Nieciąg, Izabela Tracz.

Trenerzy: Krzysztof Swół, Krzysztof Mastalerz.

Kierownik drużyny: Przemysław Mosiołek

Fotorelacja: zobacz.

Palakt Final Four

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KU AZS UJ