Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Narciarski obóz sylwestrowy

W dniach od 27 grudnia do 2 stycznia pracownicy i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w licznej obsadzie stawiali pierwsze kroki narciarskie i doskonalili swoje umiejętności jazdy na stokach ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej.

Pierwszego dnia, po „umoszczeniu” się w pokojach Pensjonatu „U Komperdów” odbyło się w atmosferze wyczekiwanie na pierwszy dzień szusowania na stoku, spotkanie organizacyjne. Było ono dobrą okazją do integracji oraz poznania „menu” serwowanego przez zespół BS w kolejnych dniach.

Narciarska maszyna ruszyła wczesnym rankiem 28 grudnia. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy obozu w komplecie stawili się zgodnie z wytycznymi instruktorów, pod tzw. „oślą łączką” – najmniejszy z wyciągów ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Opiekę instruktorską powierzono trójcy: Artur Wysocki, Maciej Klamerus i Izabella Wysocka.

Zanim uczestnicy uwolnili kumulowane przez cały rok pokłady energii narciarskiej, na bardziej wymagającym terenie, otrzymali od instruktorów proste zadania do wykonania. Cel był jeden poznać się i ocenić umiejętności narciarskie uczestników. Powstały 4 grupy ćwiczeniowe.

- krasnale
- poczatkujący
- doskonalący jazdę (2 grupy)

W kolejnych dniach rytm życia obozowiczom wyznaczyły pory zajęć i smacznych, jak zawsze, posiłków przygotowanych przez szefa kuchni, głowę rodziny Komperdów – Kazimierza. Pogoda jednak nie rozpieszczała. Mżawki i deszcz w pierwszych dniach, pozytywnie nastrajające przebłyski słońca z za grubej warstwy chmur w kolejnych, po siarczyste przymrozki i opady śniegu na sam koniec obozu. Warunki pogodowe nie miały jednak znaczącego wpływu na atmosferę wśród obozowiczów, a stanowiły mocne wyzwanie szkoleniowe, gdyż warunki na stoku były bardzo zróżnicowane.

Dodatkową atrakcją obozu był kulig. Liczba zainteresowanych udziałem przybywała z godziny na godzinę. Ilość osób zaskoczyła samych wozaków, ich wieloletnie doświadczenie pozwoliło wszystkim zainteresowanym wziąć udział w zabawie. Kulig 8 sań z pochodniami żwawo wyruszył spod ośrodka i po kilkunastu minutach dotarł bezpiecznie na polanę gdzie odbyła się watra wraz tradycyjną zagrychą i napitkiem oraz konkursami dla najmłodszych uczestników.

Kulminacyjnym punktem obozu była jak zawsze impreza sylwestrowa. Salka tenisowa, zamieniła się w „dancefloor” który oprócz laserowej oprawy, przemierzali w pląsach i obrotach uczestnicy obozu. Tuż przed północą teren przed ośrodkiem zamienił się w „firefloor” za sprawą ogniomistrza i jego arsenału sztucznych ogni. Uczestnicy przywitali Nowy Rok 2019 w szampańskiej atmosferze z głowami zadartymi mocno do góry.

Pierwszy dzień 2019 roku był ostatnim dniem szkolenia. Frekwencja na zajęciach była jak zawsze duża, a co ważne dla Nas istotna pod kątem szkoleniowym, gdyż każda z grup odbyła je na „dużym stoku”. Ochoczo i frywolnie za Panią instruktor podążały nasze krasnale, zarażeni bakcylem narciarstwa poczatkujący z widoczną na twarzach radością pewnie mknęli w dół pokonując kolejne metry stoku, doskonalący jazdę wykorzystali pustki na stoku i w rytmie podawanym przez instruktora, próbowali swych sił w jeździe synchronicznej w różnych konfiguracjach.

Pomimo jednej, jak się okazało, niegroźnej kontuzji narciarskiej obóz zakończył się w dobrej atmosferze. Mamy nadzieję, że nagły atak zimy i ciężkie warunki drogowe, które utrudniły powrót do domu, nie zatarły miłych wspomnień.

Na koniec życzymy sobie i Państwu, aby organizowane przez Biuro Sportu UJ wydarzenia odbywały się w tak przyjaznej atmosferze jak miało to miejsce podczas obozu sylwestrowego 2019, a także aby nasze wydarzenia cieszyły się tak dużą popularnością wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak zrelacjonowany po krótce obóz.

Fotorelacja z obozu: zobacz.

Plakat narciarskiego obozu sylwestrowego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

KU AZS UJ