Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mecz Charytatywny UJ vs. AGH

Po raz szósty w historii dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu osób z organizacji studenckich działających przy Uniwersytecie Jagiellońskim (AllinUJ, AZS UJ) i Akademii Górniczo-Hutniczej (Samorząd Studentów AGH) doszło do Charytatywnego meczu UJ vs. AGH, imprezy, która na trwałe wpisała się już w kalendarz akademickich rozgrywek sportowych w Krakowie. W tym roku celem zbiórki, był zakup odzieży oraz sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Małopolsce.

Miejscem batalii dwóch największych uczelni Małopolski była hala przy ul. Reymonta 22. Na boisku rywalizowały ze sobą reprezentacje uczelniane - koszykarek i siatkarek, a na trybunach brać studencka, która wypełniła trybuny do ostatniego miejsca. Wszyscy byli zaopatrzeni w szaliki, flagi, kapelusze, chorągiewki.

Mecze rozpoczęły się od przywitania uczestników wydarzenia przez władze uczelni - które reprezentowane były przez Panią Prorektor AGH  ds. studenckich Prof. Annę Siwik i Pana Prorektora ds. dydaktyki UJ Prof. Armena Edigariana. Następnie przy nastrojowym świetle, muzyce i dymie na boisko wybiegły koszykarki, przywitane przez zespoły Pieśni i Tańca Słowianki UJ i Krakus AGH.

Dający się wyczuć nastrój święta i zabawy wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zamienił się w „walkę” na parkiecie i na trybunach. Tą pierwszą podgrzewały same zawodniczki swoim zaangażowaniem, a drugą prowadzący wydarzenie, zachęcając do dopingu koleżanki. Pierwsza kwarta meczu należała do AGH (16-17), druga to festiwal nieskuteczności obu drużyn (4-4), zaś trzecia i czwarta to popis koszykówki w wykonaniu dziewczyn z UJ, które odrobiły straty z pierwszej kwarty (obie kwarty wygrane po 12-6).  Niesamowita druga połowa w wykonaniu UJ sprawiła, że po końcowym gwizdku na tablicy widniał rezultat korzystny dla UJ 35-32!

Kolejnym akcentem charytatywnego wydarzenia był mecz siatkówki kobiet. Faworytem meczu była drużyna AGH. Pierwszy set w pełni to potwierdził, w którym to AGH uzyskało wynik 25:20. Drugi set miał podobny przebieg - pod dyktando AGH, zakończył się rezultatem 25:12, dzięki czemu AGH wygrało całe spotkanie 2:0.

Tym samym AGH doprowadził do remisu. O wyniku Charytatywnego Meczu UJ vs. AGH mieli zadecydować kibice – liczniejsza grupa kibiców danej Uczelni dawała zwycięstwo w całym meczu. Więcej kibiców zgromadził UJ i to on wygrał VI mecz Charytatywny UJ vs. AGH, tym samym doprowadzając do wyniku 3-2 dla AGH (2014 – AGH, 2015 – UJ, 2016 – AGH, 2017 – AGH, 2018 - UJ).

Tym samym Puchar pozostał na najbliższy rok w rękach naszych kibiców!