Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna

W minioną sobotę (28.05 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera (edycja wiosenna) - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).

Test odbył się na stadionie Lekkoatletycznym MOS Kraków "Zachód", na którym pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi i Krakowianie niezwiązani z naszą Alma Mater, by wspólnie spędzić czas na sportowo. Najmłodszy uczestnik testu miał skończone 2 lata, a najstarszy uczestnik - 65.
Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 12miutowy test, tradycyjnie otrzymali na mecie wodę mineralną, a następnie certyfikat upamiętniający start w UTC określający przebiegnięty dystans, pamiątkową koszulkę biegową oraz do wyboru: saszetkę, daszek do biegania lub bidon.

Mimo trudnych warunków pogodowych (zmienna - wietrzna i deszczowa pogoda) w teście wzięła rekordowa liczba uczestników-blisko stu miłośników biegania pojawiło się w to sobotnie przedpołudnie na obiekcie sportowym u stóp Zamku Wawelskiego.

Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najbliższy odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim – 10 września br.

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja: zobacz.