Narciarski obóz sylwestrowy

Po rocznej przerwie spowodowanej aktualną sytuacją pandemiczną związaną z Covid-19,
w dniach od 27 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. studenci, pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego i członkowie ich najbliższej rodziny stawiali pierwsze kroki narciarskie i doskonalili swoje umiejętności jazdy na stokach ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej.

Na samym początku miłe zaskoczenie sprawiła trasa remontowanej popularnej zakopianki - jej pokonanie zajmuje już tylko ok 3 h jazdy samochodem. Po dotarciu do Białki Tatrzańskiej zastaliśmy piękną zimową aurę - -5 stopni mrozu, a także opady śniegu – idealne warunki do uprawiania narciarstwa!
Po zakwaterowaniu uczestników obozu i obiadokolacji, wieczorem odbyło się tradycyjne spotkanie organizatorów z obozowiczami. Krótko omówiono zasady obowiązujące na wyjeździe a także przybliżono nieco jak będzie wyglądało pięciodniowe szkolenie narciarskie całej grupy.

Tradycyjnie już pierwszym punktem szkolenia było spotkanie całej grupy na małym stoku - „oślej łączce” – najmniejszym z wyciągów ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Po wspólnej i intensywnej rozgrzewce, uczestnicy wyjechali na szczyt górki, by zaraz w swoim pierwszym zjeździe zaprezentować instruktorom posiadane umiejętności narciarskie. Następnie podzielono uczestników na kilka grup.
W kolejnych dniach rytm życia obozowiczom wyznaczyły pory zajęć i smacznych, jak zawsze, posiłków przygotowanych przez szefa kuchni, głowę rodziny Komperdów – Kazimierza. Większość kursantów również wieczorem odbywała jazdy indywidualne.

W połowie wyjazdu, kursanci zaczęli drżeć o pogodę, gdyż prognozy wykazywały duże załamanie po dwóch dniach wyśmienitych warunków. Na nasze szczęście prognozy się nie sprawdziły. Dopiero ostatni dzień szkolenia przyniósł „wyczekiwany” deszcz.

Dodatkową atrakcją obozu był kulig, który odbył się w 29.12.2021 r. Znakomita okazja do poznania wszystkich uczestników i odkrycia urokliwych okolic Białki. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Kuligu. Leśnymi duktami, pędziło osiem sań w kierunku polany gdzie odbyła się watra wraz tradycyjną zagrychą i napitkiem.

Kulminacyjnym punktem obozu była jak zawsze impreza sylwestrowa. Salka tenisowa zamieniła się w mini restaurację a sąsiednie salki w dancefloor i salkę zabaw dla dzieci. Kolorytu naszej zabawie nadawała laserowa oprawa i atrakcyjna muzyka „prosto z głośnika”.
Tradycyjnie już tuż przed północą teren przed ośrodkiem zamienił się w wybuchowy poligon za sprawą ogniomistrza i jego arsenału sztucznych ogni. Uczestnicy przywitali Nowy Rok 2022, dzieląc się noworocznymi życzeniami i szampanem. Wszystkie punkty programu szkolenia w pierwszym dniu 2022 roku były zgodnie z planem przesunięte o godzinę.

Na koniec życzymy Państwu i sobie, aby za rok spotkać się z Państwem w bardziej przyjaznych warunkach – niepandemicznych a w tym nowym roku 2022, życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia!!

Do zobaczenia na stoku za rok!

Fotorelacja z obozu: zobacz.

Plakat obóz sylwestrowy 2022