Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19, w piątek 14 stycznia 2022 roku, w ośrodku narciarskim Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej odbyła się 10 edycja Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 50 uczestników – studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ich dzieci do lat 12. Na zawodach nie brakowało sportowego zacięcia, dobrego humoru oraz pięknej, słonecznej pogody.

Wszyscy startujący rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach – slalomie i slalomie gigancie. Poza kategoriami studentów/studentek oraz pracowników/pracowniczek, największym zachwytem cieszyła się konkurencja dzieci – tzw. „Puchar Krasnala”.

Po skończonych zjazdach każdy z uczestników otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal oraz sublimowaną koszulkę, a zawodnicy zajmujący miejsce na podium-wyjątkowe pakiety z uniwersyteckimi gadżetami oraz bonami. Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali Prorektor ds. Collegium Medicum – prof. dr hab. Med. Tomasz Grodzicki oraz Kierownik Biura Sportu – Konrad Wełpa.

Po zakończeniu wszystkich zmagań na stoku oraz ceremonii medalowej narciarze mieli okazję posilić się w pobliskiej, zaprzyjaźnionej karczmie „U Dziubasa”.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom rywalizacji w duchu fair play i w duchu dobrej zabawy, a szczególnie wszystkim najmłodszym uczestnikom.

Zapraszamy wszystkich za rok!

Do zobaczenia!

Plakat MUJ 2022