Turniej ULS - edycja jesienna

W dniach 16 – 17.11.2019 r. na obiekcie CR Com Com Zone odbyła się dziewiąta edycja  Uniwersyteckiej Ligi Sportowe. Rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych na rok akademicki 2019/20 turniejów.

Turniej podzielony został na dwie fazy
– grupową (2 grupy pięcio-drużynowe)
-  play-off (walka o miejsca 9-10, 5-8, półfinały i mecze o miejsca 1-3).

FAZA GRUPOWA:

Grupa A:
Wygrał utytułowany Wydział Prawa i Administracji, który stracił punkty tylko w pierwszym meczu turnieju (remis z pracownikami Centrum Wsparcia Dydaktyki). Tylko punkt straty i drugie miejsce w grupie, dające awans do półfinału, zanotował zespół Wydziału Historycznego II.

Grupa B:
Niekwestionowanym faworytem grupy B jak i całego turnieju była drużyna Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej - zdobywca kompletu 12 punktów - w szeregach, której występowali zawodnicy reprezentacji KU AZS UJ – medaliści AMP 2019. W półfinałach znalazła się również  drużyna: Wydział Geografii i Geologii.

FAZA PLAY-OFF:

Niedzielną część turnieju rozpoczęły dwa mecze półfinałowe. Pierwszy półfinał – WPiA vs GiG, niezwykle wyrównany, dostarczył kibicom wielu emocji. Pierwsi gola zdobyli „geografowie”. W drugiej połowie aktywniejsi okazali się „prawnicy”, którzy zdołali strzelić gola, jednak jak się okazało tylko jedynego w tym meczu. Gdy wszyscy kibice szykowali się na serię rzutów  karnych, na 40 sek. przed końcem spotkania, doskonałą kontrę zakończył pięknym golem zespół GiG. Tym samym Wydział Geografii i Geologii pierwszy raz w historii swych występów w ULS awansował do finału.

Mniej emocji dostarczył drugi mecz półfinałowy pomiędzy Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej a Wydziałem Historycznym II. Jednostronne spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZiKS 12:0.

Jak w każdym turnieju ULS, wisienką na turniejowym torcie jest mecz o zajęcie przedostatniego miejsca w turnieju, w tym przypadku miejsca 9. Do turniejowego małego finału „awansowały: - drużyna pracowników Centrum Wsparcia Dydaktyki i Wydziału Historycznego. Każda z drużyn chciała przerwać złą passę (remis i porażki w meczach grupowych) i godnie pożegnać się z turniejem. Mecz nie miał faworyta. Obie drużyny zaczęły niezwykle skoncentrowane. Szybko prowadzenie uzyskali pracownicy, jednakże historycy doprowadzili do remisu. W ostatniej fazie meczu, trudy spotkania i całego turnieju (imponowali formą biegową i mogli liczyć na swojego barwnego i charyzmatycznego bramkarza rodem z ligi włoskiej) lepiej wytrzymali pracownicy i to oni zdobyli upragnione 9 miejsce w turnieju.

Dużo emocji dostarczył również mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się Wydział Prawa i Administracji z Wydziałem Historycznym II. Mecz zakończył się remisem 1:1.

O końcowym wyniku miały zadecydować karne. 100% skuteczność obu drużyn, podczas wykonywania rzutów karnych sprawiła, że dopiero w siódmej serii „jedynastek” wyłoniono zwycięzcę trzeciego miejsca !!!

Do meczu finałowego dotarły drużyny, które prezentowały najciekawszy i najefektywniejszy futsal – Wydział Geografii i Geologii oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Obie drużyny spotkały się w fazie grupowej turnieju. Tam gładko, bo aż 9:0 wygrało Zarządzanie. Finał jednak był niezwykle wyrównany, toczony w bardzo dużym tempie, mógł podobać się wszystkim, którzy zostali na hali w to niedzielne popołudnie. Początek meczu zdominował ZiKS, strzelając dwie bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie będzie powtórką  meczu grupowego, w 8 minucie nastąpił kompletny zwrot akcji. Kolejne 3-4 minuty meczu, to istna nawałnica ze strony GiG. Nie dość, że odrobili dwie bramki straty, to byli o włos (można rzec o poprzeczkę) od sprawienia sensacyjnego prowadzenia w meczu. Drugą połowa, to już bardziej rozważne ataki obu zespołów i asekuracja własnej bramki, tak by nie stracić korzystnego rezultatu. Bogate turniejowe doświadczenie ZiKS pozwoliło im na zdobycie dwóch kolejnych goli i zakończenie spotkania wynikiem 4:2. Mimo przegranej, należą się duże brawa dla postawy i zaangażowania Wydziału Geografii i Geologii.

STATYSTYKI:
- 10 zespołów wydziałowych UJ;
- 82 studentów UJ
- 12 pracowników UJ
- 29 meczy rozegranych w ciągu 2 dni zawodów
- 112 strzelonych bramek
- 5 żółtych kartek

Gratulujemy sportowej postawy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym wiosennym turnieju, który odbędzie się w dniach 7-8 marca 2020 r.

Wyniki rozgrywek ULS mężczyzn 16-17.11.2019