Narciarski obóz sylwestrowy

W dniach od 28 grudnia do 3 stycznia studenci, pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego i członkowie ich najbliższej rodziny stawiali pierwsze kroki narciarskie i doskonalili swoje umiejętności jazdy na stokach ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej.

Czterogodzinne stanie w korkach na remontowanej, popularnej zakopiance wynagrodziła zimowa aura, która nastała wraz z naszym przyjazdem. Po zakwaterowaniu uczestników obozu i obiadokolacji, wieczorem odbyło się tradycyjne spotkanie organizatorów z obozowiczami. Krótko omówiono zasady obowiązujące na wyjeździe a także przybliżono nieco jak będzie wyglądało pięciodniowe szkolenie narciarskie całej grupy.

Pierwszym punktem szkolenia było spotkanie całej grupy na małym stoku - „oślej łączce” – najmniejszym z wyciągów ośrodka Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Po wspólnej i intensywnej rozgrzewce, uczestnicy wyjechali na szczyt górki, by zaraz w swoim pierwszym zjeździe zaprezentować instruktorom posiadane umiejętności narciarskie. Następnie podzielono uczestników na kilka grup.

W kolejnych dniach rytm życia obozowiczom wyznaczyły pory zajęć i smacznych, jak zawsze, posiłków przygotowanych przez szefa kuchni, głowę rodziny Komperdów – Kazimierza.

Na pogodę nie mogliśmy narzekać – pierwsze dwa dni to intensywne opady śniegu a kolejne to już lekki mróz i słońce – wymarzone warunki do uprawiania narciarstwa.

Dodatkową atrakcją obozu był kulig, który odbył się w pierwszym dniu naszego wyjazdu. Znakomita okazja do poznania wszystkich uczestników i odkrycia urokliwych okolic Białki. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w Kuligu. Leśnymi duktami pędziło osiem sań w kierunku polany gdzie odbyła się watra wraz tradycyjną zagrychą i napitkiem.

Kulminacyjnym punktem obozu była jak zawsze impreza sylwestrowa. Salka tenisowa, zamieniła się w mini restaurację a sąsiednie salki w dancefloor i salkę zabaw dla dzieci.  Kolorytu naszej zabawie nadawała laserowa oprawa i atrakcyjna muzyka „prosto z głośnika”.

Tradycyjnie już tuż przed północą teren przed ośrodkiem zamienił się w wybuchowy poligon za sprawą ogniomistrza i jego arsenału sztucznych ogni. Uczestnicy przywitali Nowy Rok 2020 dzieląc się noworocznymi życzeniami i szampanem.

Wszystkie punkty programu szkolenia w pierwszym dniu 2020 roku były zgodnie z planem przesunięte o godzinę.  Grupa początkująca odbyła swój pierwszy zjazd na dużym stoku, co było jasnym sygnałem, że opanowali podstawy narciarstwa a cały wyjazd zbliżał się ku końcowi.

Na koniec życzymy sobie i Państwu, aby organizowane przez Biuro Sportu UJ wydarzenia odbywały się w tak przyjaznej atmosferze jak miało to miejsce podczas obozu sylwestrowego 2020!

Do zobaczenia za rok!
Fotorelacja: zobacz.

Plakat obóz sylwestrowy 2019 r.