Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim

Tradycyjnie Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim rozpoczęły sportowy rok 2020.

MUJ rozgrywane są od 6 lat na gościnnych stokach stacji narciarskiej Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej.

10 stycznia 2020 r. przygotowano tyczki, płachty do bramek, omówiono wstępnie trudność obu alpejskich konkurencji, przygotowano właściwą oprawę oferty Apress Ski i z nadzieją wypatrywano słonecznego poranka.

Spora część uczestników zawodów skorzystała z naszej oferty - transportu autokarem, który wyruszył spod naszego biura punktualnie o godzinie 7.00.

Po niespełna 2 godzinach cała grupa znajdowała się już pod stokiem Kaniówka. W  Biurze Zawodów wszyscy rejestrowali swój udział  - wydawano numery startowe, karnety narciarskie, vouchery posiłkowe, oraz mistrzowskie niespodzianki.

W przepięknej wręcz alpejskiej scenerii błękitu nieba, słońca oraz minimalnym mrozie – czyli pogodzie dla narciarzy najlepszej – rozegrano dwie konkurencje po dwa biegi w każdej.

Jako pierwszą konkurencję szybkościową – slalom gigant. Tu każdy kolejny start był lepszy, a każdy z blisko 40 uczestników znacząco poprawiał swój czas w drugim przejeździe. Po zakończeniu wszystkich biegów w slalomie gigancie nastąpiła godzinna przerwa na nabranie sił przez zawodników i przestawienie bramek przez organizatorów.

Suma czasów w slalomie gigancie i slalomie decydowała o miejscu w tych konkurencjach; zaś suma najlepszych czasów z biegów ze slalomu giganta i slalomu skutkowała miejscem w konkurencji dwuboju. Ta konkurencja zwana „O Puchar Zimowego Krasnala” najbardziej przypadła do gustu najmłodszym. Walczono o każde miejsce, o każdą sekundę, o pobicie swych rekordów.

Kilku już zaprawionych w bojach mistrzowskich narciarzy, debiutanci, zawodowcy i amatorzy białego szaleństwa, dorośli i dzieci – każdy uczestnik prócz wspomnianych atrakcji po zakończeniu zawodów i swego ostatniego zjazdu otrzymywał dedykowany, limitowany medal.

Po krótkiej i wesołej ceremonii nagrodzenia wszystkich dzieci i wszystkich zdobywców miejsc na podium każdy miał jeszcze kilka godzin na dowolne szaleństwo na całym już stoku Kaniówka.

W pobliskiej karczmie, przy ciepłych napojach, niektórzy uczestnicy już zapewniali, że sezon narciarski 2021 zaczną od MUJ.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału, szczególnie tym najmłodszym.

Najważniejsze że wszystkim dopisywały zdrowie i humory, zaś nade wszystko było bezpiecznie.

Do zobaczenia na stoku za rok!

Plakat MUJ 2020