VII Mecz Charytatywny UJ vs. AGH

Mecz Charytatywny UJ vs. AGH

Po raz siódmy w historii dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu osób z organizacji studenckich działających przy Uniwersytecie Jagiellońskim (AllinUJ, KU AZS UJ) i Akademii Górniczo-Hutniczej (URSS AGH) doszło do Charytatywnego meczu UJ vs AGH, imprezy, która na trwałe wpisała się już w kalendarz akademickich rozgrywek sportowych w Krakowie. Tegorocznym beneficjentem wydarzenia była Fundacja Zupa na Plantach, która niesie pomoc osobom w kryzysie bezdomności w Krakowie (podczas wydarzenia zebrano 9487 zł).

Miejscem batalii dwóch największych uczelni Małopolski była hala przy ul. Reymonta 22. Na boisku rywalizowały ze sobą reprezentacje uczelniane - koszykarek i futsalistów, a na trybunach brać studencka, która wypełniła trybuny do ostatniego miejsca. Wszyscy byli zaopatrzeni w szaliki, flagi, kapelusze, chorągiewki.

Mecze rozpoczęły się od przywitania uczestników wydarzenia przez władze uczelni - które reprezentowane były przez Panią Prorektor AGH  ds. studenckich Prof. Annę Siwik. Następnie przy nastrojowym świetle, muzyce i dymie na boisko wybiegły koszykarki, przywitane przez zespoły Pieśni i Tańca Słowianki UJ i Krakus AGH.

Dający się wyczuć nastrój święta i zabawy wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zamienił się w „walkę” na parkiecie i na trybunach. Tą pierwszą podgrzewały same zawodniczki swoim zaangażowaniem, a drugą prowadzący wydarzenie, zachęcając do dopingu koleżanki. Od pierwszego gwizdka gra toczyła się pod dyktando zawodniczek z UJ, które szybko uzyskały bezpieczną jedenastopunktową przewagę w pierwszej kwarcie. Zawodniczki AGH zdołały wygrać jedynie trzecią kwartę, jednak niezbyt wysoko - tylko 8:2. Mecz zakończył się sukcesem podopiecznych trenera AZS UJ Dariusza Osolińskiego - 35-26, czym powtórzyły ubiegłoroczny sukces.

Kolejnym akcentem charytatywnego wydarzenia był mecz futsalu mężczyzn. Faworytem meczu była drużyna KU AZS UJ (aktualni medaliści AMP w typach uniwersytety). Mecz był niezwykle wyrównany i bardzo zacięty. Niezwykle zmotywowana drużyna AGH szybko zaskoczyła rywali - zdobywając dwie bramki po indywidualnych błędach zawodników AZS UJ. Zawodnicy z UJ zdołali jednak uspokoić grę i do przerwy wyrównać stan rywalizacji 2:2. Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Co chwilę zmieniał się wynik na korzyść każdej z drużyn. Na minutę przed końcem meczu prowadziła drużyna AZS UJ. Jednakże na dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem w meczu, finalny atak drużyny AGH przyniósł wyrównanie - 6:6!

Remis w meczu futsalu mężczyzn sprawił, że VII Mecz Charytatywny UJ vs. AGH wygrał Uniwersytet Jagielloński, doprowadzając do wyniku 4-3 dla UJ (2013 – UJ, 2014 – AGH, 2015 – UJ, 2016 – AGH, 2017 – AGH, 2018 – UJ, 2019 - UJ). Tym samym pamiątkowy puchar trafił na zawsze do uniwersyteckiej gabloty.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Fotorelacja: zobacz.

Plakat Charytatywny mecz AZS UJ s AZS AGH