Obóz sylwestrowy

W dniach od 27 grudnia do 2 stycznia tradycyjnie na stoku Kaniówka w Białce Plakat obóz sylwestrowy narciarskiTatrzańskiej – obecnej niekwestionowanej stolicy polskiego narciarstwa -  Biuro Sportu zorganizowało sylwestrowy obóz narciarski, na którym miłośnicy sportu i rekreacji mogli doskonalić i pobierać nauki jazdy na nartach od najlepszych instruktorów narciarstwa w Polsce. Dość powiedzieć, że obok bajarza i przewodnika tatrzańskiego pana Macieja Klamerusa, który prowadził zajęcia z grupami zaawansowanymi, początki i zajęcia z dziećmi prowadziła współtwórczyni polskiego programu nauczania narciarstwa dzieci pani Izabela Wysocka – była mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich. Zajęcia odbywały się w całym przekroju pogodowym, od mżawki, poprzez deszcz i odwilż po iście alpejskie blaski słońca i disneyowskie przymrozki i opady śniegu.
Nowo otwarty wyciąg orczykowy oraz taśma dopełniały bogatej już oferty aktywnego spędzenia czasu.
Obyło się bez kontuzji, wszystkim dopisywały humory, a 4 grupy szkoleniowe chętnie brały udział w zajęciach, na których frekwencja także ta posylwestrowa wynosiła ponad 90% obecności.
Tradycyjny kulig w bajkowej atmosferze, góralska biołcańska watra oraz ogniste fajerwerkowe przywitanie 2018 roku były miłymi akcentami zimowej pasji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uśmiechy, słowa uznania (szczególnie majordomus ogniomistrz) oraz do zobaczenia na kolejnych sportowych i rekreacyjnych wydarzeniach organizowanych dla społeczności akademickiej przez Biuro Sportu.
Zachęcamy do oglądnięcia zamieszczonej poniżej galerii fotografii, których autorem był jeden z małoletnich uczestników szkolenia.

Fotorelacja z obozu: zobacz.