Uniwersytecki dzień dziecka z Testem Coopera

W minioną sobotę (03.06 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu Uniwersytecki dzień dziecka z testem cooperajest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).

Wszystkich, którzy chcieli sprawdzić swoją aktualną formę fizyczną i zdecydowali się przybyć na stadion Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Zachód” (przy ul. Na Groblach 23, w sąsiedztwie Wisły i Wawelu), przywitała piękna, słoneczna pogoda.

Na stadionie pojawiali się studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, rodziny z dziećmi i Krakowianie nie związani z naszą Alma Mater, by wspólnie spędzić czas na sportowo. Najmłodszy uczestnik testu miał skończone zaledwie 2 lata, a najstarszy uczestnik - 69.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli 12miutowy test, tradycyjnie otrzymali na mecie wodę mineralną, a następnie certyfikat upamiętniający start w UTC określający przebiegnięty dystans oraz pamiątkową koszulkę biegową.

Organizatorów cieszy rosnąca frekwencja oraz to, że w teście wzięło udział dwudziestu najmłodszych miłośników biegania.

Poza wysiłkiem można było odwiedzić, zorganizowany przez Wydział Lekarski, punkt do pomiaru ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej wraz z specjalistyczną interpretacją wyników.

Garść ciekawostek:

- wszyscy uczestnicy mieli wspólnie przeżytych 1830 lat !!!,

- a osiągnęli dystans 170 885 metrów !!!,

- nikt nie skorzystał z pomocy obecnych w karetce ratowników medycznych,

Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najbliższy odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim – 16 września br.

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja: zobacz.