Uniwersytecki Test Coopera II

Kolejna edycja Uniwersyteckiego Testu Coopera organizowanego przez zespół Biura Sportu UJ pomimo niesprzyjających zapowiedzi i prognoz pogody cieszyła się dużą frekwencją.
Sobotni deszczowy poranek (16.09 br.) nie zniechęcił śmiałków, którzy podjęli próbę wytrzymałościową, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. O 9:15 wystartowała pierwsza trójka, a wraz z zmniejszającą się ilością kropel deszczu spadających na bieżnie Miejskiego Ośrodka Sportowego Zachód Kraków, na obiekcie pojawiali się kolejni uczestnicy. Taki stan rzeczy spowodował, że z zabawy którą wczesnym rankiem wymyślili sobie organizatorzy oraz obsługa techniczna, czyli wytypowanie dokładniej liczby osób którzy wezmą udział w Uniwersyteckim Teście Coopera odpadały kolejne osoby.
Im bliżej godzin południowych, na obiekcie pojawiało się coraz więcej osób, wśród nich studenci, doktoranci, pracownicy naukowi, a także mieszkańcy Krakowa. Odwiedzili nas też sąsiedzi MOS Kraków, którzy zapewne usłyszeli gorące zachęty i zaproszenia konferansjerów, wpadające do ich mieszkań przez otwarte okna wietrzonych mieszkań. Warto zaznaczyć, że frekwencja zaskoczyła wszystkich. UTC ukończyło ostatecznie 74 osoby, i wynik ten był lepszy od czerwcowej słonecznej edycji UTC.
Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów certyfikat z uzyskanym wynikiem, pamiątkową koszulkę, wodę mineralną, a najmłodsi uczestnicy garść gadżetów uniwersyteckich, wśród których największym „braniem” cieszyły się niezmiennie balony. Starszych uczestników najbardziej cieszył otrzymany certyfikat który obiecali postawić/powiesić w widocznym miejscu w swoim miejscu pracy. Podkreślali, że będzie on bardzo dobrym świadectwem dla młodszych Kolegów i Koleżanek świadczącym o ich aktywności.
Dla zespołu BS UJ niezwykle istotnym jest fakt, że impreza zyskuje na popularności i jest coraz bardziej rozpoznawalna. Pojawią się nowi uczestnicy, nawet tacy którzy pomimo obowiązków zawodowych specjalnie na nasz bieg zwalniali się z pracy lub przekładali swoje sobotnie plany.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję UTC już w czerwcu 2018 r.

Fotorelacja: zobacz.