Spartan Race

Tak było 8 kwietnia 2017 na Krakowskich Błoniach. Ośmiu dzielnych śmiałków z Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiło zostać prawdziwymi Spartanami i uzupełnić swoje pudełeczka ze wspomnieniami o kolejne piękne chwile....Spartan Race!

Wszystko zaczęło się niewinnie od truchciku w pięknych okolicznościach przyrody wzdłuż al.3 Maja. Potem trzy orzeźwiające kąpiele w Rudawie, przeplatane skokami przez płotki...no może troszkę wyższe płotki. Po pokonaniu wartkiego prądu Rudawy, żwawym truchtem wróciliśmy na Błonia, aby stawić czoła kolejnym przeszkodom oraz udowodnić sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Później to już koncertowy pokaz siły i charakteru, a kiedy to nie wystarczało to wytrwałości i klepania burpees. Musieliśmy wykazać się zwinnością Bonda przeskakując przez kolejne ściany, które wyrastały nam na drodze jak grzyby po deszczu. Wspinać się niczym Rambo po licznych drabinkach i siatkach. Zmierzyć się z drutem kolczastym, ogniem i błotem oraz kilkudziesięciokilowymi workami z piaskiem, a wszystko to w szampańskich nastrojach jakbyśmy gościli na balu w zamku Disneya. A to dzięki wspaniałym kibicom, którzy towarzyszyli nam na całej trasie. Ich wsparcie dodało nam więcej mocy niż napój Panoramiksa, za co wszystkim obecnym bardzo dziękujemy!

 Udało się! Wszyscy z głowami zadartymi do góry i z uśmiechem od ucha do ucha na twarzy, dumnie przebiegliśmy przez metę. Przekonaliśmy się, co to jest hart ducha i prawdziwa przygoda. Niektórzy zaraz po przekroczeniu liny mety deklarowali, że jeszcze tu wrócą i pokażą, na co naprawdę ich stać. Inni pewnie powieszą medale nad biurkiem i będą z uśmiecham na ustach wspominać swoją potyczkę ze Spartanem. Jedno jest pewne...wspomnienia pozostaną na całe życie! Bo to one pokazują kim jesteśmy i dlatego my kolekcjonujemy wspomnienia, a nie rzeczy i wszystkim życzymy tego samego, a Uniwersytetowi Jagiellońskiemu dziękujemy za możliwość dopisania Spartan Race do naszej listy wspomnień.
Autor tekstu: Aleksandra Figiel i Małgorzata Stępień

Wyniki:zobacz.

Fotorelacja: zobacz.

Drużyna SR UJ