Kryptonim Filipides - 42 195 m.

Krakowski maraton już po raz 16 ściągnął do stolicy Małopolski, blisko 6 tyś.  biegaczy z różnych zakątków Polski i świata, nie tylko słowiańskiego, nie tylko Plakat XVI CMtego w najbliższym sąsiedztwie. Trasę XVI CM najszybciej pokonał Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva,  który na mecie krakowskiego Rynku Głównego uzyskał czas 2:12:52. Było to jego trzecie zwycięstwo w krakowskiej imprezie. Wśród kobiet triumfowała Stellah Jepngetich Barsosio z Kenii - 2:33:01.
W tym szacownym gronie sympatyków biegania społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowała 4-osobowa grupa pracowników i studentów naszej Alma Mater. Zawodnicy UJ biegli w różnych grupach i w różnych odstępach czasowych, które wybrali podczas zgłoszeń do CM.
Większość z naszych reprezentantów uzyskała czas w okolicach 4 godz. Gratulujemy! Tradycyjnie już bardzo dobre 1110 w klasyfikacji generalnej, uzyskał pracownik Biblioteki Jagiellońskiej Pan Mateusz Babula, uzyskując czas 3:30:41.
Był to już siódmy udział reprezentantów UJ w festiwalu biegowym Cracovia Maraton. Bieganie w Krakowie i w całej Polsce staje się coraz popularniejsze. Można spodziewać się, że w przyszłym roku Uniwersytet Jagielloński będzie reprezentowany przez grono zagorzałych sympatyków biegania z naszej Alma Mater.

Uniwersytet Jagielloński podczas XVI Cracovia Maraton reprezentowało szacowne grono pracowników studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego:


Anna Gawłowska – Wydział Matematyki i Informatyki
mgr Mateusz Babula – Biblioteka Jagiellońska UJ
Jakub Kabata – Wydział Lekarski
Janusz Małysiak – Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Oficjalne wyniki naszej reprezentacji -zobacz.

Klasyfikacja generalna - zobacz.

Serdecznie gratulujemy  wszystkim reprezentantom UJ i zapraszamy w przyszłym roku akademickim.

Fotorelacja z zawodów: zobacz.