II turniej ULS futsalu

W miniony weekend odbył się drugi turniej futsalu mężczyzn Uniwersyteckiej Ligi Sportowej w roku akademickim 2016/2017. W dniach 04-05.03.2017 studenci, doktoranci i pracownicy  Uniwersytetu Jagiellońskiego tradycyjnie już rozgrywali turniejowe mecze na gościnnym obiekcie CR COM COM ZONE.

W ciągu dwóch dni zawodów, 10 zespołów rozegrało 29 meczy, które wyłoniły najlepsze reprezentacje wydziałowe tego turnieju. W jego trakcie strzelono 131 bramek, sędziowie pokazali 6 żółtych i jedną czerwoną kartkę, a udział w tym turnieju wzięło 87 studentów i 3 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Organizatorzy podzielili rozgrywki na dwie rundy: pierwsza faza rozgrywek – mecze w dwóch grupach;  druga faza oparta była na zasadzie pucharowej - przegrywający mecz odpadał z gier o najwyższe miejsce.  Grupę „A” zdominowały i ostatecznie wygrały zespoły Wydziału Filozoficznego i Prawa i Administracji. W grupie „B” znalazły się trzy silne zespoły z Wydziałów: Zarządzania i Komunikacji Społecznej (faworyt turnieju), Prawa i Administracji i Matematyki i Informatyki. Komplet punktów i 1 miejsce w grupie bez niespodzianki wywalczyła drużyna ZiKS. O awansie do półfinału z drugiego decydował ostatni mecz grupy B - PiA vs. MiI. Po niezwykle wyrównanym meczu z awansu cieszyła się drużyna „matematyków” wygrywając spotkanie 3:1.

W pierwszym półfinale faworyt turnieju ZiKS (drużyna składająca się z reprezentantów uczelni) nie sprostał młodemu zespołowi wydziału Prawa i Administracji II. Skazywani przez wszystkich na porażkę, udowodnili, że wolą walki, świetną grą w obronie i skutecznością można zaskoczyć i pokonać faworyta turnieju (3:1). Drugi półfinał zafundował równie wiele emocji o czym świadczy końcowy wynik 5:4 dla Fz. Mimo dwukrotnego prowadzenia w meczu MiI nie utrzymała korzystnego wyniku.

Mecz o trzecie miejsce okazał się największą sensacją w całym turnieju. Czterokrotnie na prowadzenie wychodzili „matematycy” a „zarządzanie” czterokrotnie wyrównywało. Gdy wydawało się, że o wyniku meczu zadecyduje seria rzutów karnych, ZiKS popełnił piąty faul, który dał MiI rzut karny przedłużony. Perfekcyjnie wykonany karny dał zwycięstwo i upragnione podium dla MiI (w całym meczu 5:4).

W finale naprzeciwko siebie stanęły drużyny Wydziału Filozoficznego i Prawa i Administracji II. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta. Za „filozofami” przemawiała bardzo dobra i skuteczna gra w całym turnieju a za „prawnikami” waleczność, dobra gra w obronie oraz fakt, że wyeliminowali faworytów ZiKS. WFz znakomicie rozpoczął mecz zdobywając prowadzenie 1:0. Po stracie gola „prawnicy” rzucili się do ataku. Przez dłuższą cześć spotkania przeważali jednak skuteczność w meczu finałowym szwankowała. Fz zdołali strzelić drugą bramkę i do samego końca kontrolowali przebieg spotkania. Tym samym Wydział Filozoficzny trzeci raz wygrał turniej ULS we futsalu. Na słowa uznania zasługują również koledzy z przeciwnej drużyny, którzy mimo kilku niepowodzeń w poprzednich edycjach ULS, w końcu osiągnęli upragniony sukces.

Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych turniejach futsalu.

Szczegółowe wyniki zawodów ULS futsal mężczyzn 04-05.03.2017:zobacz.

  1. W. Filozoficzny
  2. W. Prawa i Administracji II
  3. W. Matematyki i Informatyki
  4. W. Zarządzania i Komunikacji Społecznej
  5. W. Historyczny II
  6. W. Studiów Międzynarodowych i Politycznych
  7. W. Prawa i Administracji
  8. W. Biologii i Nauk o Ziemi
  9. W. Historyczny
  10. W. Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
 

Fotorelacja z zawodów: zobacz.

Plakat ULS futsal