I turniej ULS futsalu

W miniony weekend po raz siódmy wystartowała Uniwersytecka Liga Sportowa. W dniach 19 – 20.11.2016 r. na gościnnym obiekcie CR Com Com Zone odbyły się I turniej ULS drużyn wydziałowych we futsalu.

Tradycyjna garść statystyk: do zawodów zgłosiło się 15 zespołów wydziałowych UJ; w ciągu dwóch dni rozegrano 29 meczy; w trakcie turnieju strzelono 122 bramki; sędziowie pokazali 7 żółtych i 1 czerwoną kartkę; na Hali zaprezentowało się 136 studentów i 4 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Turniej podzielony został na dwie fazy – grupową (3 grupy cztero-drużynowe i 1 grupa trzy- drużynowa) i fazę play-off (ćwierć finały, półfinały i mecze o miejsca 1-3).

Najciekawszą i zarazem najbardziej wyrównaną okazała się grupa C, w której to trzy zespoły uzyskały po trzech meczach 6 pkt. – Wydział Filozoficzny, Matematyki i Informatyki oraz Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej. O kolejności w grupie a tym samym o awansie do ćwierćfinałów decydował ostatni mecz pomiędzy Fz a MiI a także tzw. mała tabela (zawierająca wyniki meczy pomiędzy w/w drużynami). Matematycy by myśleć o awansie do kolejnej fazy, musieli pokonać faworytów grupy - filozofów. Po zaciętej walce, MiI ograła Fz 2:1 i tym samym wywalczyła awans z drugiego miejsca w grupie, do kolejnej fazy turnieju, jednocześnie „wyrzucając” z turnieju FAiIS.

W ćwierćfinałach tylko jeden mecz pozbawiony był większych emocji. W meczu derbowym Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej drużyna ZiKS II pokonała ZiKS 9:1. Pozostałe mecze można opisać trzema słowami – walka, zaciętość i emocje. Niezwykle  wyrównane spotkania - w ostatnim meczu ćwierćfinałowym by wyłonić półfinalistę przeprowadzono serię rzutów karnych.

ZiKS II – ZiKS 9:1 (5:1);

SMiP – FAiIS 0:1 (0:0);

Fz – PiA II 0:0 (0:0); k. 4:3;

ZiKS III – MiI 0:2 (0:0)

Najwięcej emocji dostarczył pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy ZiKS II vs. FAiIS. Zarządzanie do ostatnich sekund meczu drżało o końcowy rezultat, minimalnie lepsi okazali się ZiKS II 4:3. W drugim półfinale Fz pewnie wygrał z MiI 5:0.

W meczu o trzecie miejsce zmierzył się wydział FAiIS i MiI. Faworytem meczu byli fizycy, którzy pewnie pokonali widocznie zmęczonych matematyków 4:1 zajmując w całym turnieju 3 miejsce.

W finale znalazły się drużyny, które prezentowały najciekawszy i najskuteczniejszy futsal. Mecz niezwykle wyrównany, toczony w bardzo dużym tempie, mógł podobać się wszystkim, którzy zostali na hali w to niedzielne popołudnie. Pierwszego gola zdobyła drużyna ZiKS II. Ku zaskoczeniu szybko odpowiedzieli filozofowie wyrównując jeszcze w pierwszej połowie meczu. Druga połowa miała podobny przebieg. Na 2:1 podwyższyli ZiKS II a Fz wyrównał na 2:2. Taki wynik widniał na tablicy po ostatnim gwizdku sędziego, co oznaczało, że o zwycięstwie w turnieju miały zadecydować rzuty karne. Więcej zimnej krwi i opanowania zachował Wydział Zarządzania i to oni sięgnęli po zwycięstwo w całym turnieju.

Gratulujemy sportowej postawy uczestnikom turnieju, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym turnieju futsalu ULS, który odbędzie się 04-05 marca 2017 r.

Szczegółowe wyniki zawodów ULS futsal mężczyzn 19 - 20.11.2016:zobacz.

Fotorelacja z zawodów: zobacz.
 

Plakat ULS we futsalu