Usportowiony UJ - TJK

Logo TJKTydzień Jakości Kształcenia (TJK) na UJ to pięciodniowe wydarzenie, adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej. Jego celem jest zwiększenie świadomości podejmowanych na UJ działań na rzecz podnoszenia jakości kształcenia. W czasie tego tygodnia promujemy zaangażowanie, otwartość, transparentność, współpracę i wymianę doświadczeń. Chcielibyśmy, aby to był czas dyskusji i wsparcia, wywołujący oczekiwanie zmian i generujący pomysły na to, jak działać, aby było jeszcze lepiej.

Pierwsza edycja TJK odbyła się w 2012 roku. Będzie się odbywać w każdym roku akademickim, w ostatnim tygodniu listopada lub na początku grudnia. Podobnie jak w ubiegłym roku TJK będzie miał charakter warsztatowy. Stawiamy na rozwiązywanie konkretnych problemów, tworzymy forum wymiany dobrych praktyk.

Biuro Sportu UJ ponownie zostało zaproszone do współpracy w tym przedsięwzięciu.

Zajęcia organizowane przez naszą jednostkę znajdą Państwo 
w programie TJK pod tematem - Usportowiony UJ.

Charakter przedsięwzięcia:

Fitness to typ aktywności fizycznej ukierunkowany na modelowanie sylwetki. Coraz częściej przez fitness rozumie się również zdrowy styl życia, którego podstawę stanowi regularny wysiłek fizyczny. Fitness oznaczający dyscyplinę sportową wywodzi się od podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej, jaką jest aerobic. Zajęcia polegają na wykonywaniu w takt muzyki opracowanej przez instruktora choreografii lub zestawu ćwiczeń siłowych, przygotowanego pod kątem kształtowania określonych partii mięśni. Regularne uprawianie fitnessu poprawia wytrzymałość organizmu, redukuje tkankę tłuszczową,
a także wzmacnia układ krążenia i zwiększa pojemność płuc. Fitness kształtuje również koordynację i pamięć ruchową. Jest też świetnym sposobem na relaks. Dodaje witalności i energii.

Miejsce:
Hala Centrum Rozwoju Com Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6Plakat TJK

Godziny i limity miejsc:

  • 9.00-10.00: 1 grupa zajęć – Fitness (limit: 30 osób)
  • 10.15 – 11.15: 2 grupa zajęć – Fitness (limit: 30 osób)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja na warsztaty, organizowane dla studentów UJ w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia.

Program Tygodnia Jakości Kształceniazobacz.

Rejestracjazobacz.

Strona www TJK - zobacz.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!