Obóz sylwestrowy

Sylwestrowy obóz narciarsko-snowboardowy (28.12.2014 – 03.01.2015 r.) miał w tym roku swoją 39 edycję. Realizatorzy tegoPlakat Obozu sylwestrowego projektu na miejsce pobytu obrali jeden z najlepszych ośrodków białego szaleństwa w Polsce, mianowicie Białkę Tatrzańską. Po raz pierwszy gościliśmy w dwóch pensjonatach, które tradycyjnie usytuowane były w bezpośredniej odległości od stoku Kaniówka. Dodatkowym atutem było pyszne, domowe jedzenie jakie codziennie serwowano uczestnikom, które mogło dogodzić nawet najbardziej wybrednym znawcom kulinariów i pozwoliło regenerować siły po całodziennych jazdach na stoku.

Tradycyjnie już na obozie panowała rodzinna atmosfera, nie tylko dlatego, że obóz dedykowany był do środowiska uniwersyteckiego, czyli studentów, doktorantów oraz pracowników ale również ich rodzin. Główną ideą przyświecającą temu obozowi była nauka, bądź doskonalenie kunsztu narciarstwa lub snowboardu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jednakże chodziło również o integrację miłośników sportów zimowych wśród środowiska akademickiego, ale chyba przede wszystkim o wspaniałą zabawę w miłym gronie.

Tradycyjnie organizatorzy obozu zadbali nawet o pogodę – jak na zamówienie, w dniu przyjazdu, biały puch przykrył całą Białkę Tatrzańską, a duży mróz utrzymywał świetne warunki na stoku. Jak zwykle instruktorzy i ich kursanci spisali się na medal - osoby które miały pierwszy raz sprzęt na nogach po 5 dniach lekcji zjeżdżały z dużego stoku zupełnie bez żadnych kompleksów. Wiele osób potraktowało wyjazd to jako wspaniałe trening do zbliżających się wielkimi krokami V Otwartych Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim.

Jeśli chodzi o sferę zabawy i rozrywki również nie można było narzekać. Dużą popularnością cieszyły się wieczorne turnieje tenisa stołowego i w piłkarzyki stołowe. Każdemu z pewnością również głęboko w pamięci zapadł kulig z pochodniami po zmroku oraz zorganizowane w połowie trasy ognisko z kiełbaskami na przyleśnej polanie (dopisała frekwencja pomimo panującego mrozu).
 

Uczestnicy obozu Nowy Rok witali biesiadując podczas uczty ze szwedzkim stołem, ciepłymi daniami oraz tańcami pod muzyczną kompilację największych hitów muzycznych 2014 r. O północy przy lampce szampana składali sobie najlepsze życzenia w tle spektakularnego pokazu sztucznych ogni jaki przedstawił  Kierownik BS (jak okazało się na drugi dzień podobno największego w okolicy).
 

Wszystkim obozowiczom dziękujemy za udział i wzorową postawę na wyjeździe. Serdecznie zapraszamy do udziału w obozie w przyszłym roku akademickim.


Fotorelacja z obozu: zobacz.