Obóz narciarski

W dniach 15 – 21.02.2015 r. w miejscowości Białka Tatrzańska, odbył się tradycyjny obóz feryjny – narciarski, skierowany do całegoPlakat obozu narciarskiego

środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członków ich najbliższej rodziny. Główną ideą obozu jest sportowe zaktywizowanie społeczności uniwersyteckiej, zachęcenie ich do czynnego spędzenia wolnego czasu od zajęć czy spędzenia ferii na sportowo. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zdobycia lub polepszenia umiejętności narciarskich pod okiem dwóch wykwalifikowanych instruktorów.

W dniu przyjazdu, w niedzielne popołudnie, obozowiczów przywitała wyśmienita pogoda – lekki mróz i słońce.
Mieliśmy niebywałe szczęście, gdyż pierwszy raz od blisko 5 lat przez sześć dni obozowych panowały idealne warunki atmosferyczne do uprawiania białego szaleństwa na stokach Białczańskiej Kaniówki – duża warstwa śniegu, nocne przymrozki i cztery dni pięknej, słonecznej pogody.

W pierwszym dniu, na małym stoku, wszyscy uczestnicy zaprezentowali instruktorom posiadane umiejętności narciarskie a następnie  zostali podzieleni na cztery grupy – na początkujących - dzieci, średnio zaawansowanych i doskonalących technikę jazdy narciarskiej oraz na zaawansowanych. Zajęcia odbywały się na położonym w odległości 200 m od miejsca naszego zakwaterowania stoku narciarskim „Kaniówka", codziennie od godziny 10.00 do 15.00. Osoby, które miały pierwszy raz narty na nogach (głównie małoletnie dzieci) z dnia na dzień nabierały pewności narciarskiej na małym stoku zaś jeżdżący dobrze prezentowali coraz lepszą technikę. Pomiędzy zajęciami, zmęczeni uczestnicy mieli czas na odpoczynek i posilenie się ciepłym posiłkiem i napojami w pobliskiej karczmie.

Po całodziennym wysiłku sportowym uczestnicy wyjazdu regenerowali siły i wymieniali się „narciarskimi" uwagami przy wspólnym ciepłym posiłku w ośrodku. Po obiedzie przychodził czas na zasłużony odpoczynek. Najbardziej wytrwali obozowicze chodzili na wieczorne jazdy na stoku, spacery czy kąpiele w pobliskich termach. Podczas wieczornych spotkań integracyjnych odbywały się zacięte turnieje tenisa stołowego i popularną grę „piłkarzyki".

W czwartek wieczorem (tj. 19.02), zgodnie z programem wyjazdu został zorganizowany kulig z pochodniami i pieczeniem kiełbasek.

W dniu wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli jeszcze możliwość skorzystania ze stoku, tak by wrócić do domu pełnym wrażeń i pamięci o białym szaleństwie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w obozie i serdecznie wszystkich zapraszamy za rok!!!

Fotorelacja z obozu: zobacz.