Kryptonim Filipides - 42 195 m.

Logo Cracovia MaratonKrakowski maraton już po raz 14 ściągnął do stolicy Małopolski, ponad 5 tyś.  biegaczy z różnych zakątków Polski i świata, nie tylko słowiańskiego, nie tylko tego w najbliższym sąsiedztwie. Trasę XIV CM najszybciej pokonał Taras Salo z Lwowa, który na mecie krakowskiego Rynku Głównego uzyskał czas 2:17:03. Wśród kobiet triumfowała Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii - 2:43:04.
W tym szacownym gronie sympatyków biegania społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentowała 12-osobowa grupa pracowników i studentów naszej Alma Mater. Amatorzy biegania tradycyjnie stanęli przed startem do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia pod budynkiem Collegium Novum UJ. Niedzielna aura w chwili rozpoczęcia biegu okazała się mało łaskawa dla uczestników (chłód i wiatr), nie dawała nadziei na uzyskanie dobrych rezultatów. Jak przed każdym startem, każdy z zawodników miał przygotowany taktyczny plan na swój bieg - starał się biec swoim tempem zgodnie z indywidualnymi możliwościami fizycznymi i aktualną dyspozycją w tym dniu. Zawodnicy UJ biegli w różnych grupach i w różnych odstępach czasowych, które wybrali podczas zgłoszeń do CM.
Większość z naszych reprezentantów uzyskała czas poniżej 4 godz. Gratulujemy! XIV maraton krakowski przyniósł dla każdego wiele nowych wrażeń, mimo tego, że dla większości nie był to pierwszy start na dystansie 42,195km. Dla niektórych była to bolesna lekcja pokory i nieoczekiwanych reakcji organizmu, dla innych – doskonały bieg z osiągnięciem życiowych czasów. Bardzo dobre 763 w klasyfikacji generalnej, uzyskał pracownik Biblioteki Jagiellońskiej Pan Mateusz Babula, uzyskując czas 3:28:54.
Również na słowa uznania zasłużył Pan Piotr Szumliński (Pracownik Zespołu Radców Prawnych UJ), który w swoim pierwszym biegu maratońskim uzyskał równie wartościowy wynik - 3:33:34, dający mu 973 miejsce w klasyfikacji generalnej!

Był to już piąty udział reprezentantów UJ w festiwalu biegowym Cracovia Maraton. Bieganie w Krakowie i w całej Polsce staje się coraz popularniejsze. Można spodziewać się, że w przyszłym roku Uniwersytet Jagielloński będzie reprezentowany przez grono zagorzałych sympatyków biegania z naszej Alma Mater.

Uniwersytet Jagielloński podczas XIV Cracovia Maraton reprezentowało szacowne grono pracowników naukowo-dydaktycznych, administracyjnych i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego:

Hubert Kwiecień - Wydział Prawa i Administracji UJ

Karolina ZajdelWydział Biologii i Nauk o Ziemi UJ

mgr Mateusz BabulaBiblioteka Jagiellońska UJ

dr. hab. Marcin MazurInstytut Matematyki UJ

mgr Piotr Szumliński Zespół Radców Prawnych UJ

Wojciech Sadkowski Instytut Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ

Anna Hoduń Wydział Lekarski

Jan Berdychowski Wydział Prawa i Administracji UJ

Jarosław Wąsik Wydział Farmacji UJ

Michał Choiński Instytut Filologii Angielskiej UJ

Bartłomiej Gorzkowski Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki"

mgr Tomasz Kobos Wydział Matematyki i Informatyki

Tomasz Pytko Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ


Oficjalne wyniki naszej reprezentacji - zobacz.

Klasyfikacja generalna - zobacz.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu można znaleźć na stronie organizatora: zobacz.

Serdecznie gratulujemy  wszystkim reprezentantom UJ i zapraszamy w przyszłym roku akademickim.

Fotorelacja z zawodów: zobacz.

Trasa XIV CRACOVIA MARATON(źródło www.cracoviamaraton.pl):

Trasa XIV Cracovia Maraton