Usportowiony UJ - TJK

Logo TJK

Tydzień Jakości Kształcenia (TJK) na UJ to pięciodniowe wydarzenie, adresowane do wszystkich członków społeczności akademickiej. Jego celem jest zwiększenie świadomości podejmowanych na UJ działań na rzecz podnoszenia jakości kształcenia. W czasie tego tygodnia promujemy zaangażowanie, otwartość, transparentność, współpracę i wymianę doświadczeń. Chcielibyśmy, aby to był czas dyskusji i wsparcia, wywołujący oczekiwanie zmian i generujący pomysły na to, jak działać, aby było jeszcze lepiej.

Pierwsza edycja TJK odbyła się w 2012 roku. Będzie się odbywać w każdym roku akademickim, w ostatnim tygodniu listopada lub na początku grudnia. W tym roku TJK miał charakter warsztatowy - organizatorzy stawiają na rozwiązywanie konkretnych problemów, tworzyli forum wymiany dobrych praktyk.

Biuro Sportu UJ ponownie zostało zaproszone do współpracy w tym przedsięwzięciu.

Zajęcia organizowane przez naszą jednostkę znalazły się
w programie TJK pod tematem - Usportowiony UJ.

Charakter przedsięwzięcia:

Szkolenie i ćwiczenia z pierwszej pomocy: szkolenie teoretyczne
i pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez ratownika medycznego, ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantomów, ćwiczenia z użyciem AED (Automated External Defibrillator - automatyczny defibrylator zewnętrzny).

Opis:
Fitness to typ aktywności fizycznej ukierunkowany na modelowanie sylwetki. Coraz częściej przez fitness rozumie się również zdrowy styl życia, którego podstawę stanowi regularny wysiłek fizyczny. Fitness oznaczający dyscyplinę sportową wywodzi się od podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej, jaką jest aerobic. Zajęcia polegają na wykonywaniu w takt muzyki opracowanej przez instruktora choreografii lub zestawu ćwiczeń siłowych, przygotowanego pod kątem kształtowania określonych partii mięśni. Regularne uprawianie fitnessu poprawia wytrzymałość organizmu, redukuje tkankę tłuszczową,
a także wzmacnia układ krążenia i zwiększa pojemność płuc. Fitness kształtuje również koordynację i pamięć ruchową. Jest też świetnym sposobem na relaks. Dodaje witalności i energii.

Elementy  dance i latino: zajęcia choreograficzne, połączenie kroków latino i aerobiku.

Program Tygodnia Jakości Kształceniazobacz.

Fotorelacja z zajęć Usportowiony UJzobacz.

Do zobaczenia za rok!