UJ vs. AGH - Charytatywna Święta Wojna!

6 grudnia 2013 r. w Hali Sportowej TS Wisła Kraków, naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci AZS UJ i AZS AGH. Studenci obu uczelni

Plakat - UJ vs. AGH - Charytatywna Święta Wojna!

wyższych zapoczątkowali nową akademicką tradycje w Krakowie - Mikołajkowe mecze na szczycie - walka na parkiecie, siła dopingu na trybunach i szczytny cel jednoczący środowisko akademickie!

Dwie najlepsze uczelnie Polski rozegrały dwa mecze w dwóch różnych dyscyplinach sportowych: w siatkówce kobiet  i w futsalu mężczyzn.
Mecz Pań okazał się zaciętym i wyrównanym widowiskiem. W prawdzie pierwszego seta Jagiellonki łatwo przegrały do 13, lecz już w kolejnym zrewanżowały się wygraną do 20. O końcowym rezultacie zadecydował tie-break , w którym to więcej świeżości i lepsze opanowanie nerwów pokazały Panie z AGH, które wygrały trzeciego seta do 14 i cały mecz 2:1.

Rewanż na naszych siatkarkach udał się studentom UJ. Nasi futsaliści po pierwszej połowie prowadzili  5:3. Warto podkreślić, iż mecz był bardzo zacięty i toczył się w wysokim tempie z obu stron. W trakcie meczu na ostatnie dwie minuty pierwszej połowy, na parkiecie pojawiły się zawodniczki Ekstraligowej drużyny piłki nożnej i futsalu kobiet AZS UJ. Panie dzielnie stawiły czoła Panom z AGH, nie ustępując im w wyszkoleniu piłkarskim. Druga połowa meczu to dominacja studentów z UJ, którzy rozbili kolegów z AGH i zakończyli spotkanie z wynikiem 11:6!

Trzeci nieformalny mecz na trybunach – także wygrali nasi kibice, którzy przez całą imprezę głośno i wiernie wspierali zawodniczki i zawodników z UJ!!!

Licznie zebrani kibice obu uczelni wyższych, mogli także bliżej zapoznać się z mało popularną w naszym kraju dyscypliną sportową - lacrosse. Podczas przerwy technicznej, zawodnicy drużyny Kraków Lacrosse Kings wystąpili w pokazowym meczu.

Pod koniec imprezy sportowej, wystąpił również student AGH, a do tego Mistrz Świata Trików Piłkarskich 2011 r., finalista programu Mam Talent - Krzysztof Golonka.

Podczas tego sportowego święta, była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Mam Marzenie oraz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Fotorelacja: zobacz.

Więcej o wydarzeniu na FB All in UJ: zobacz.

Do zobaczenia na Hali Wisły za rok!