Otwarte Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

Wiosenna aura przywitała narciarzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy zjawili się na Otwartych Mistrzostwach Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim, które w tym roku akademickim były włączone do programu wydarzeń towarzyszących obchodom jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czwarta edycja Mistrzostw została zorganizowana w miejscowości Białka Tatrzańska, na stoku Kaniówka.

W dniu 17 stycznia 2014 r. na starcie zawodów stanęło blisko 60 zawodników z naszej Alma Mater – studentów, pracowników oraz ich małoletnie dzieci. Po przybyciu pod stok, uczestnicy zawodów dopełnili formalności związanych ze startem w OMUJ 2014 – weryfikacja uczestników, rejestracja do zawodów i odebranie numerów startowych. Następnie pod okiem organizatorów zawodów wszyscy uczestnicy OMUJ mogli odbyć wspólny - rozpoznawczy zjazd – na wyznaczonej trasie zawodów Slalomu Giganta.

W tym roku pogoda dopisała – piękne słońce, było bezwietrznie i niewielki mróz – panowały wyśmienite warunki do

Plkat Otwartych Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

odbywania zawodów narciarskich. O godzinie 10.00 jako pierwsze wystartowały w konkurencji Slalomu Giganta dzieci a zaraz po nich pracownicy. Oba zjazdy kończyli tradycyjnie studenci. Każdy uczestnik starał się wypaść jak najlepiej i każdy walczył do końca o jak najlepszy rezultat, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

W przerwie pomiędzy zjazdami konkurencji slalomu Giganta uczestnicy analizowali swoje pierwsze przejazdy, tak by w kolejnych, poprawić się i osiągnąć lepsze rezultaty.

Zwycięscy konkurencji Slalomu Giganta (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów):

- Pamela Drozd (studentki)
- Migiel Mateusz (studenci)
- Irena Raźny (pracowniczki)
- Patryk Hartwich (pracownicy)
- Karol Życzkowski (seniorzy)
- Maria Życzkowska (dziewczynki)
- Ignacy Jastrzębski (chłopcy)

W trakcie przygotowania trasy zjazdowej do Slalomu, w oczekiwaniu na kolejną konkurencję zawodnicy mieli możliwość pojeździć na nartach i potrenować techniczne elementy jazdy slalomowej. Ci, którzy poczuli zmęczenie po pierwszej części Mistrzostw, w karczmie pod stokiem, raczyli się ciepłymi posiłkami i napojami na tradycyjnym apress ski.

Drugą konkurencję Slalom rozegrano popołudniu o godzinie 13.00. Podobnie jak w przypadku Slalomu Giganta tak i w slalomie zmagania na trasie  rozpoczęły dzieci, potem pracownicy a zawody zamknęły zjazdy studentów. Niektórzy podchodzili do przejazdów z pewną ostrożnością, gdyż zawodnicy starali się by zostać sklasyfikowanym w dwuboju narciarskim - musieli ukończyć przynajmniej po jednym przejeździe w slalomie gigancie i slalomie. Między innymi dla tego też zanotowaliśmy rekord - najdłuższy zjazdu w slalomie. Trasa zjazdu była dość wymagająca i kilku osobom nie udało się dojechać bezbłędnie do mety.

Zwycięscy konkurencji Slalomu (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów):

- Pamela Drozd (studentki)
- Mateusz Migiel (studenci)
- Irena Raźny (pracowniczki)
- Karol Życzkowski (pracownicy)
- Karol Życzkowski (seniorzy)
- Klara Jastrzębska (dziewczynki)
- Ignacy Jastrzębski (chłopcy)

Późnym popołudniem na stoku Kaniówka odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, statuetek i nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach Otwartych Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim.

W klasyfikacji dwuboju (suma czasów dwóch najlepszych zjazdów z slalomu i slalomu giganta), w swoich kategoriach najlepsi okazali się:

- Jacek Zwara (studenci)
- Irena Raźny (pracowniczki)
- Patryk Hartwich (pracownicy)
- Karol Życzkowski (seniorzy)
- Maria Życzkowska (dziewczynki)
- Ignacy Jastrzębski (chłopcy)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach zaś zwycięzcom gratulujemy osiągniętych wyników.

Do zobaczenia na stoku już za rok!