Obóz sylwestrowy

Sylwestrowy obóz narciarsko-snowboardowy (30.12.2013 – 05.01.2014 r.) miał w tym roku swoją 38 edycję. Realizatorzy tego projektu na miejsce pobytu obrali jeden z lepszych ośrodków białego szaleństwa w Polsce, mianowicie Białkę Tatrzańską. Jak w każdym roku nasz ośrodek usytuowany był w bezpośredniej odległości od stoku Kaniówka z którego korzystaliśmy, jednak odległość 100 metrów od stoku nie była największym plusem, a pyszne domowe jedzenie jakie serwowano uczestnikom w pensjonacie, które mogło dogodzić nawet najbardziej wybrednym znawcom

Plakat Obozu sylwestrowego

kulinariów i pozwoliło regenerować siły po całodziennych jazdach na stoku.

Na obozie panowała rodzinna atmosfera, nie tylko dlatego, że obóz dedykowany był do środowiska uniwersyteckiego, czyli studentów, doktorantów oraz pracowników ale również ich rodzin. Główną ideą przyświecającą temu obozowi była nauka, bądź doskonalenie kunsztu narciarstwa lub snowboardu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jednakże chodziło również o integrację miłośników sportów zimowych wśród środowiska akademickiego, ale chyba przede wszystkim o wspaniałą zabawę w miłym gronie.

Organizatorzy obozu zadbali nawet o pogodę, która w nocy utrzymywała śnieg na stokach, a w dzień rozgrzewała narciarzy promieniami słońca. Jak zwykle instruktorzy i ich kursanci spisali się na medal- osoby które miały pierwszy raz sprzęt na nogach po 5 dniach lekcji zjeżdżały z dużego stoku zupełnie bez żadnych kompleksów. Prowadzenie grup zaawansowanych również stało na bardzo wysokim poziomie, można tylko wspomnieć o tak innowacyjnych metodach jak gromadzenie materiału filmowego na kamerach przymocowanych do kasków instruktorów, który był później wykorzystywany by unaocznić i wyeliminować kursantom ich błędy. Wiele osób potraktowało to jako wspaniałe trening do zbliżających się wielkimi krokami IV Otwartych Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim.

Jeśli chodzi o sferę zabawy i rozrywki również nie można było narzekać. Dużą popularnością cieszyły się wieczorne turnieje tenisa stołowego. Niekwestionowanym liderem zwycięskich pojedynków był Sebastian – 14 letni uczestnik obozu. Każdemu z pewnością również głęboko w pamięci zapadł kulig z pochodniami po zmroku oraz zorganizowane w połowie trasy ognisko z kiełbaskami na przyleśnej polanie.
 

Uczestnicy obozu Nowy Rok witali biesiadując podczas uczty ze szwedzkim stołem, ciepłymi daniami oraz tańcami pod muzyczną kompilację największych hitów muzycznych 2013 r. O północy przy lampce szampana składali sobie najlepsze życzenia w tle spektakularnego pokazu sztucznych ogni jaki przedstawił  Kierownik BS (jak okazało się na drugi dzień podobno największego w okolicy).
 

Wszystkim obozowiczom dziękujemy za udział i wzorową postawę na wyjeździe. Serdecznie zapraszamy do udziału w obozie w przyszłym roku akademickim.


Fotorelacja z obozu: zobacz.