Obóz sportowo rekreacyjny - Wilkasy

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Biurem ds. osób Niepełnosprawnych i Sekcją Karier UJ po raz czwarty zorganizowały

Plakat Obózu sportowo rekreacyjnego - Wilkasy

wspólnie obóz sportowo-rekreacyjny dla studentów, doktorantów, w tym członków  KU AZS UJ i grupy studentów z niepełnosprawnością. Obóz odbył się w dniach 21 - 28.09.2014 r. w miejscowości Wilkasy. Jak w ubiegłych latach obozowi przyświecała idea zaktywizowania grupy studentów UJ przez aktywny wypoczynek. Wyjazd miał podnieść świadomość potrzeb wynikających z niepełnosprawności i codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych poprzez codzienny kontakt z takimi osobami, wzajemnego otwarcia i zrozumienia wśród uczestników wyjazdu, zainicjowanie powstania wspólnoty opartej na chęci doskonalenia siebie w oparciu o sport, rekreację
i zrozumienie specyficznych potrzeb wynikających z niepełnosprawności.

Podczas każdego dnia obozu, studenci uczestniczyli w zajęciach sportowych – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Doskonalili swoje sportowe umiejętności z zakresu pływania, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki. Podobnie jak w latach ubiegłych, dużym zainteresowaniem wśród obozowiczów, cieszyły się zajęcia Fitness.

Po raz pierwszy w obozie studenci brali udział w zajęciach, które w przyszłości mają im pomóc skutecznie przejść proces rekrutacji o pracę, gdzie mogli dowiedzieć się m.in. jak profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne a także jak dobrze przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną.

Dodatkowo przez pięć dni obozowych studenci brali udział w szkoleniach z zakresu niesienia pierwszej pomocy, w tym rzadko pojawiające się na tego typu spotkaniach szkolenia z zakresu niesienia pierwszej pomocy dzieciom do 1 roku życia. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego.

W ciągu wyjazdu pogoda pozwoliła na zorganizowanie dwóch ognisk podczas, których tradycyjnie pieczono kiełbaski i biesiadowano przy dźwiękach muzyki. Obozowicze mieli możliwość zwiedzenia pięknych  mazurskich okolic podczas wycieczek rowerowych i kajakowych. Po całodziennym trudzie uczestnicy wyjazdu nabierali sił przed kolejnymi dniami w centrum rehabilitacji i rekreacji ośrodka.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu jakim okazał się kolejny już obóz sportowo rekreacyjny – przede wszystkim studentom UJ a także organizatorom. Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa wpisała się już na stałe w kalendarz akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do Wilkas za rok!!!

Fotorelacja z wyjazdu: zobacz.