Obóz narciarski

W dniach 9 - 15.02.2014 r. w miejscowości Białka Tatrzańska, odbył się obóz narciarski skierowany do studentów, doktorantów, pracowników UJ oraz członków ich najbliższej rodziny. Główną ideą obozu jest sportowe zaktywizowanie środowiska uniwersyteckiego, zachęcenie ich do czynnego spędzenia wolnego czasu od zajęć czy spędzenia ferii na sportowo. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli możliwość polepszenia swoich umiejętności narciarskich pod okiem dwóch wykwalifikowanych instruktorów.

Plakat obozu narciarskiego

W niedzielne popołudnie obozowiczów przywitała iście wiosenna pogoda – mocne słońce i dziesięć stopni ciepła. Mimo obaw o pogodę na kolejne dni obozowe, poranek następnego dnia sprawił miłą niespodziankę - spadło mnóstwo śniegu, świeciło mocne słońce a nad naszymi głowami rozpościerało się lazurowe niebo.
Przez sześć dni obozowych panowały idealne warunki atmosferyczne do uprawiania białego szaleństwa na stokach Białczańskiej Kaniówki – duża warstwa śniegu, nocami intensywne opady, codziennie temperatury oscylowały około 2 stopni ciepła a przez trzy dni świeciło piękne słońce.

W pierwszym dniu, na małym stoku, wszyscy uczestnicy zaprezentowali instruktorom posiadane umiejętności narciarskie a następnie  zostali podzieleni na trzy grupy – na początkujących, średnio zaawansowanych i doskonalących technikę jazdy narciarskiej. Zajęcia odbywały się na położonym w odległości 200 m od miejsca naszego zakwaterowania stoku narciarskim „Kaniówka", codziennie od godziny 10.00 do 16.00. Osoby, które miały pierwszy raz narty na nogach (głównie małoletnie dzieci) z dnia na dzień nabierały pewności narciarskiej na małym stoku zaś jeżdżący dobrze prezentowali coraz lepszą technikę. Pomiędzy zajęciami, zmęczeni uczestnicy mieli czas na odpoczynek i posilenie się ciepłym posiłkiem i napojami w pobliskiej karczmie.

Po całodziennym wysiłku sportowym uczestnicy wyjazdu regenerowali siły i wymieniali się „narciarskimi" uwagami przy wspólnym ciepłym posiłku w ośrodku. Po obiedzie przychodził czas na zasłużony odpoczynek. Najbardziej wytrwali obozowicze chodzili na wieczorne jazdy na stoku, spacery czy kąpiele w pobliskich termach. Podczas wieczornych spotkań integracyjnych odbywały się zacięte turnieje tenisa stołowego i w popularną grę „piłkarzyki".

W środę wieczorem (tj. 12.02), zgodnie z programem wyjazdu został zorganizowany kulig z pieczeniem kiełbasek. W tym dniu pogoda nie dopisywała, gdyż do godziny piętnastej padał nieustannie deszcz. Jednakże bardzo silne opady śniegu od godziny szesnastej sprawiły, że kulig odbył się w iście bajkowej scenerii.

W dniu wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli jeszcze możliwość skorzystania ze stoku, tak by wrócić do domu pełnym wrażeń i pamięci o białym szaleństwie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w obozie i serdecznie wszystkich zapraszamy za rok!!!

Fotorelacja z obozu: zobacz.