Zadania i misja

Zdjęcie z podiumBiuro Sportu to wzorowana na rozwiązaniach zachodnich jednostka administracyjna uczelni, której misją jest promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu Jagiellońskiego. W polskich warunkach to przede wszystkim administracyjna i logistyczna obsługa sportowców - studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, realizowana we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS UJ.

Biuro Sportu zajmuje się promowaniem uczelni poprzez sport oraz promowaniem sportu na uczelni.

W planach Biura Sportu jest stworzenie wzorem już istniejących w Polsce rozwiązań w strukturach Uczelni form jej funkcjonowania w związkowych rozgrywkach sportowych w Polsce i za granicą; stworzenie systemu skautingu/rekrutacji na studia uzdolnionej sportowo młodzieży szkolnej oraz sprawstwo pojawienia się na zawodach olimpijskich hasła: Uniwersytet Jagielloński – co będzie nawiązaniem do minionych lat, gdzie z Uniwersytetu Jagiellońskiego wywodziło się w sumie 47 olimpijczyków.

Biuro Sportu współdziała we wspieraniu wszelkich inicjatyw propagujących zdrowy styl życia.