Regaty wioślarskie z okazji jubileuszu 650-lecia UJ

11 maja upłynął pod znakiem rywalizacji sportowej. W zakolu Wisły i wzdłuż Bulwaru Wołyńskiego rozegrane zostały Międzynarodowe Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ. Regaty to sportowy akcent obchodów 650-lecia UJ. W przeddzień 650. rocznicy powołania do życia naszej Uczelni, na jednej z najpiękniejszych tras regatowych, w zakolu Wisły pod Wawelem, na dystansie 1000 metrów, o Puchar JM Rektora UJ rywalizowało dziewięć osad wioślarskich z Polski i Europy, w tym przedstawiciele uniwersytetów z Cambridge i Oxfordu. Wystartowały także bardzo silne osady z prężnych ośrodków wioślarskich - Torunia i Bydgoszczy: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz zespoły z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, UJ Collegium Medicum oraz gospodarzy, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(Więcej informacji dot. Regat)

Poniżej foto i videorelacja z zawodów.