FAQ

Baza pytań najczęściej zadawanych przez osoby wypożyczające łodzie uniwersyteckie lub zainteresowane czarterem oraz odpowiedzi na nie. Jeśli nie znajdziesz tu rozwiązania dręczących Cię problemów napisz do nas: biuro.sportu@uj.edu.pl

1. Jakie uprawnienia są potrzebne do samodzielnego wyczarterowania jachtu?

Do samodzielnego wyczarterowania jachtu potrzebny jest patent minimum żeglarza jachtowego wydany przez PZŻ.

2. Czy czarterując jacht w razie jakiejś awarii mogę liczyć na interwencję?

Oczywiście, nasz numer telefonu jest do Państwa dyspozycji. Wiele problemów rozwiązywanych jest przez telefon. Jeżeli zaistnieje jakaś drobna lub poważna awaria jachtu, należy niezwłocznie powiadomić o tym Bosmana a także BS.

3. Czy wynajem jachtów wiąże się z uiszczeniem kaucji?

Tak, pobierana jest kaucja w wysokości 1 000 zł.

4. Kiedy należy wpłacić kaucję?

Kaucję należy wpłacić u Bosmana przed rejsem zgodnie z umową czarterową.

5. Czy nie będąc studentem lub pracownikiem UJ mogę wyczarterować jacht?

Niestety nie, osoba czarterująca jacht musi posiadać status studenta, doktoranta lub być pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

6. O której trzeba zdać w porcie jacht?

Jachty odbierane są w porcie PTTK Wilkasy każdorazowo w soboty do godz. 11.00, a wydawane od godz. 15.00. Jest to ogólna zasada, której czarterujący jachty winni pilnować, aby zdążyć na przygotowanie jachtu dla kolejnej załogi.

7. Czy dostaniemy jakieś paliwo?

Tak, każda łódka zaopatrzona jest w pięciolitrowy kanister benzyny.

8. Czy są kamizelki, sztućce, pościel?

Każdy jacht wyposażony jest w komplet kamizelek. Jeśli wypoczywacie państwo z małymi dziećmi, konieczne jest zabezpieczenie we własnym zakresie małych kamizelek ratunkowych. Kuchnia jest wyposażona we wszystko co jest niezbędne podczas rejsu od garnków, przez miski po sztućce i talerze. Pościel/śpiwory czarterujący zapewniają we własnym zakresie.

9. Nie wyobrażam sobie urlopu bez mojego psa. Czy mogę go zabrać na jacht?

Nie. Dla wielu zwierząt jest to stresujące przeżycie i nie ma 100% pewności, że pies reaguje pozytywnie na wodę i przebywanie na łodzi.

10. Gdzie można bezpiecznie zostawić samochód?

Na terenie portu PTTK znajduje się płatny parking.

11. Czy na jachcie można podłączyć telefon do ładowania?

Każdy jacht wyposażony jest w instalację o mocy 12 V. Istnieje możliwość podłączenia do napięcia 220 V. Także podczas postoju w marinie jeśli pozwala nam na to infrastruktura portowa.

12. Lokalizacja Przystani.

Nasze jachty będą oczekiwały na Państwa, zacumowane do pomostów w porcie PTTK Wilkasy, ul. Niegocińska 1, 11-500 Wilkas - www.pttkwilkasy.pl

13. Wpłaciłem pieniądze za czarter 7 dnia po wizycie w BS i obawiam się, że środki nie zostaną zaksięgowane na czas.

Należy niezwłocznie przesłać mailem na adres biuro.sportu@uj.edu.pl potwierdzenie przelewu, tak by BS UJ nie anulował rezerwacji.