Ekstraliga

Przedmeczowe zdjęcie drużyny AZS UJPiłkarki w barwach Uniwersytetu Jagiellońskiego występują
w rozgrywkach ligowych od sezonu 2010/2011. W ramach współpracy
z Klubem Sportowym Bronowianka Kraków w rozgrywkach I ligi kobiet wystąpiła wówczas drużyna pod nazwą Bronowianka AZS UJ.

Po rundzie jesiennej zespół prowadzony wtedy przez trenera Dariusza Małysę zajmował drugie miejsce w tabeli. W rundzie wiosennej do drużyny wrócił trener Andrzej Żądło, który tworzył kobiecą piłkę na Bronowiance w 2003 roku i doprowadził zespół do I ligi w sezonie 2008/2009. Rozgrywki w sezonie 2010/2011 zespół zakończył ostatecznie na miejscu ósmym.

Do nowego sezonu drużyna przystąpiła już pod nazwą AZS Uniwersytet Jagielloński i po wzmocnieniu składu przez między innymi Bogusławę Helizanowicz, Aleksandrę Gizę, Małgorzatę Bartosiewicz i Anne Zapałę walczy awans do Ekstraligi.

Po rundzie jesiennej zespół zajmował pozycję lidera. Taki sam dorobek punktowy miały jednak drużyny Czarnych Sosnowiec i Gola Częstochowa. Jak przewidywało wielu ekspertów, rywalizacja o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej rozstrzygnął się dopiero w ostatniej kolejce.

Jagiellonki, aby awansować oprócz wygranej swojego meczu musiały liczyć na pomoc Gola Częstochowa, a ten spisał się wyśmienicie urywając punkty zespołowi Czarnych Sosnowiec. Kiedy po ostatnim gwizdku sędziego zawodniczki dowiedziały się o korzystnym dla nich remisie w Sosnowcu (mecze rozgrywane były równolegle) radości nie było końca.
 
Tym samym w sezonie 2012/2013 do Krakowa wróciły rozgrywki kobiet na najwyższym ligowym poziomie, odkąd w sezonie 2004/2005 z ligi spadło Podgórze Kraków. Po roku gry z najlepszymi zespołami piłki kobiecej w Polsce, mimo ogromnego zaangażowaniu nie udało się naszemu zespołowi utrzymać w Ekstralidze.

W sezonie 2016/2017 nasze Jagiellonki powróciły do najwyższej klasy rozgrywkowej po trzyletniej przerwie i udanie zakończyły sezon na ósmym miejscu.