Aktualności i Wydarzenia

Aktualności i Wydarzenia

AMP: Klasyfikacja generalna 2019

Uniwersytet Jagielloński zajął 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz 2 miejsce w typie uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii startów w Akademickich Mistrzostwach Polski naszej uczelni. Wynik ten to suma pracy studentów i studentek i trenerów sekcji oraz logistycznej obsługi startów przez pracowników uczelni.

Gratulacje należą się wszytskim!

Uniwersytecki Test Coopera - edycja wiosenna

W minioną sobotę (08.06 br.) odbył się Uniwersytecki Test Coopera (edycja wiosenna) - próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej (którą, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu).

Organizatorów cieszy utrzymująca się duża frekwencja oraz to, że mimo tak trudnych warunków pogodowych (upał) w teście wzięło udział blisko stu miłośników biegania.

Uniwersytecki Test Coopera na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najbliższy odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim – 14 września br.

Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ

Już po raz 6. rozegrano regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ. Tradycja, która narodziła się w 2014, od lat stanowi sportowy akcent obchodzonego 12 maja Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na starcie zawodów w Zakolu Wisły u podnóża Wawelu co roku stawiają się drużyny reprezentujące najwyższy poziom wioślarstwa w Polsce.

W tym roku na około kilometrowej trasie regat rywalizowały męskie i kobiece osady Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczą w Krakowie, UJ Collegium Medicum i Uniwersytetu Jagiellońskiego.